Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola Niepubliczne

Aktualności:

11-02-2014

ROZTAŃCZONY WIEDEŃ W NP 1

Klarnet,fagot, instrumenty klawiszowe/skrzypce,obój, instrumenty klawiszowe

Tym razem wybraliśmy się w magiczną podróż do Wiednia, stolicy muzyki klasycznej. To tu, powstawały najpiękniejsze melodie, brzmiące wyśmienicie zarówno w klimacie wiedeńskich parków i ogrodów, jak i w zachwycających salach balowych. Zatańczyliśmy razem walca i rozruszaliśmy się energiczną polką! Potraktowaliśmy to jaki wspaniały wstęp do przedszkolnego balu.  

29-01-2014

NA TROPACH INDIAŃSKIEJ MUZYKI W NP1

Dawno, dawno temu, kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę… Ale przecież ona już tam była od dawna! Co więcej, mieszkali tam niesamowici ludzie. Nazwano ich Indianami, a ich kultura przetrwała do dziś.
W ramach comiesięcznych koncertów umuzykalniających dzieci z PN Nr 1 uczestniczyły dzisiaj w niecodziennym wydarzeniu.
Dzięki naszym zagranicznym gościom, przenieśliśmy się do dawnej Ameryki. Poznaliśmy zwyczaje, ubiór, język, muzykę i tańce wykonywane przez potomków Indian. Zaskoczyli nas niejedną ciekawą historią!

23-01-2014

DZIEŃ BABCI I DZADKA W NP1.

PĘDZĄ WNUKI ULICAMI

Z OGROMNYMI LAURKAMI

TE LAURKI PEŁNE KWIATÓW

SĄ DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW

A DZIADKOWIE WRAZ Z BABCIAMI

JUŻ CZEKAJĄ POD DOMAMI

PRZEZ LORNETKI PATRZĄ W DAL

WYSTROJENI JAK NA BAL

TO NIE KONIEC PRZYJEMNOŚCI

NIOSĘ JESZCZE WAM SŁODKOŚCI

PYSZNY SERNIK PRZYSTROJONY

Z MIŁOŚCI ZROBIONY

21-01-2014

SZANOWNI GOŚCIE W NP1

W piątek 5 latki z Przedszkola Niepublicznego Nr 1 gościły u siebie z wizytą pracownice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu wraz z p.dyrektor Małgorzatą Piotrowską . Wcześniej dzieci kilkakrotnie odwiedzały bibliotekę, a teraz miały okazję odwdzięczyć się za bardzo serdeczne przyjęcia. Miło nam było również gościć nasze starsze koleżanki i kolegów z kl. I SP Nr 1 w Lubaniu wraz z wychowawczynią p. Bożeną Kołodziejczak. Mamy nadzieję, że współpraca również zaowocuje wieloma sympatycznymi spotkaniami. Dzieci utrzymały gości w świątecznym nastroju zapraszając do wspólnego kolędowania podczas "Jasełek". 

19-12-2013

WARSZTATY PIERNIKOWE W NP1

Wielkie wydarzenie
pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione,
więc je wałkujemy.

06-12-2013

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

  Jak co roku – tak i w tym – Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu odwiedził niecodzienny, ale bardzo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Spotkanie to miało jednak odmienny niż zwykle przebieg . Tym razem to dzieci obdarowały Świętego prezentami, aby mogły czerpać radość nie tylko z „brania”, ale również i z „dawania”.

02-12-2013

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

  W tym roku Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu miało wyjątkowy przebieg. Wszystko za sprawą niespodzianki jaką sprawili nam rodzice 4 latków, którzy przygotowali dla wszystkich dzieci przedstawienie „Złotowłosa i trzy niedźwiadki...”. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Rodzicom i pani Dorotce - DZIĘKUJEMY .

13-11-2013

JEDEN KROK W STRONĘ ŻYCIA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

        W środę nasze przedszkole odwiedziła młodzież z ZSP im, Adama Mickiewicza w Lubaniu. Starszaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w autorskim projekcie pt. :Jeden krok w stronę życia", który jest prowadzony w ramach inicjatywy pod nazwą :projekt Korba". Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci w zakresie pierwszej pomocy. Koordynatorką projektu jest absolwentka naszego przedszkola - Wioleta Matysiak z kl. II a.

29-10-2013

ŚWIĘTO JABŁKA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

    W dniu 25.10.2013 r. w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 w Lubaniu odbyło się "Święto Jabłka". W tym dniu dzieci wzięły udział w przedstawieniu zorganizowanym przez nauczycielki, uczestniczyły w róznego rodzaju konkursach oraz zabawach ruchowych. Dzień upłynął wszystkim w bardzo wesołym nastroju, za który dziękujemy.

" Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snów

  Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko tam i tu......" 

24-10-2013

" SŁONECZKO" W PROGRAMIE INNOWACYJNYM

  Jak już wcześniej informowaliśmy - w ubiegłym roku szkolnym Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zgłosiło się do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Spośród 94 przedszkoli komisja rekrutacyjna zakwalifikowała 20 przedszkoli z całego Dolnego Śląska wśród których znalazło się również lubańskie „Słoneczko”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...