Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

29-02-2024

Poliglota w krainie języków dla klas I-II

Uczniowie klas I i II po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Poliglota w krainie języków”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Pierwszo- i drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, najlepsi z nich wzięli udział w finale projektu, którym był quiz językowy sprawdzający wiedzę.

29-02-2024

Dwa wicemistrzostwa powiatu!

W dniu 23 lutego, na obiekcie MOSiR w Lubaniu, odbył się finał powiatowy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły trzy placówki: SP nr 2 Lubań, SP Świeradów Zdrój i SP nr 1 Lubań. Podczas zawodów rozegrane zostały: sztafeta pływacka 6x25 m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne (25 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym). Suma wszystkich uzyskanych wyników dała lubańskiej Jedynce – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców – bardzo wysokie – II miejsce. Brawo Wy! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

29-02-2024

Odżywiamy się z głową!

W ostatnim tygodniu dzieci, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły udział w serii zajęć pn.„Jedz owoce i warzywa”. Ich głównym celem było kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców oraz zrozumienie znaczenia witamin dla zdrowia. Nasze „świetliczaki” zapoznały się zatem z zasadami żywienia młodego człowieka, dowiedziały się, co oznacza pojęcie jedna porcja (warzyw/owoców) czy zrozumiały istotę picia codziennie dużej ilości płynów – głównie wody. Ponadto dzieci wraz z opiekunami grup przygotowały pyszne sałatki (bomby witaminowe) oraz wykonały prace plastyczne pt. „Moja śniadaniówka”.

29-02-2024

POKAZY DRUGOKLASISTÓW

Ostatnio na edukacji przyrodniczej uczniowie 2a przygotowali różne eksperymenty, które zaprezentowali nie tylko swoim kolegom i koleżankom z klasy, ale także zaproszonym rówieśnikom z sali obok, czyli 2c. Na samym początku dzieci miały okazję zaobserwować zachowanie się cieczy o różnej gęstości, które zostały wlane do jednego naczynia. To doświadczenie przygotował i wyjaśnił Tymon. W trakcie zajęć zachodziły też reakcje chemiczne w wyniku połączenia kwasu z zasadą (octu i sody oczyszczonej), dzięki którym Eliza zaprezentowała wszystkim nadmuchiwany – powstałym gazem – balon, a Tobiasz zademonstrował niezwykły wulkan.

23-02-2024

Mamy to – II miejsce razy dwa!

W dniu 15 lutego, w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej – czwórki dziewcząt (Igrzyska Dzieci). W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych z: Pisarzowic, Biedrzychowic oraz Lubania (Jedynka i Czwórka). Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, do 21 punktów. Nasze dziewczęta wygrały dwa mecze z SP Pisarzowice i SP Biedrzychowice, by następnie, niestety, ulec rówieśniczkom z SP4 Lubań. Tym samym zajęły 2. miejsce w zawodach. Gratulujemy świetnego wyniku i skutecznej gry naszym zawodniczkom!

21-02-2024

WALENTYNKI W BIBLIOTECE

„Miłość zmienia oblicze świata, a świat zorganizowany przez miłość, zmienia nas samych.” Anna Kamieńska Popularne Walentynki są doskonałą okazją do tego, by wyrazić sympatię, wyznać miłość, a nawet się zakochać. Tym razem św. Walenty patronował nam nad miłością do… W tym celu 14 lutego br. pomieszczenia biblioteki, dzięki dekoracjom, zamieniły się w romantyczne miejsca. Oprócz typowego dla Walentynek wystroju, na czytelników czekał kosz z serduszkami, na których umieszczone były literackie cytaty dotyczące miłości i przyjaźni.

21-02-2024

I miejsce w siatkarskich czwórkach

16 lutego 2024 roku, uczniowie klas szóstych z naszej szkoły wzięli udział w finale powiatowym siatkarskich czwórek.

18-02-2024

Jak uczymy się przyrody w SP1?

Nie od dzisiaj wiadomo, że przyrody najlepiej uczyć się przez obserwację. Co jednak zrobić, gdy za oknem zimno, szaruga, deszcz? Można przyrodę zaprosić do szkolnej klasy i tu dokonać szeregu interesujących obserwacji. W zrealizowaniu tego przedsięwzięcia nieocenieni okazali się rodzice naszych uczniów. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku w SP1 została przeprowadzona zbiórka celem, której było zebranie funduszy na nowe akwarium. Rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Dzięki hojności rodziców i uczniów zebraliśmy pokaźna sumę, za którą zostało zakupione nowe akwarium z bogatym wyposażeniem oraz nowe rybki.

18-02-2024

„Literki znam, już czytam sam”

9 lutego, w SP1, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Wydarzenie to jest corocznym, oficjalnym przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli specjalne przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym główne role zagrali: Królowa Książka i Rycerz. W jego trakcie otrzymali zaś garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek oraz zasad zachowania w bibliotece. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

18-02-2024

Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...