Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

19-04-2024

Dolnośląski Program Wspierania Talentów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w ramach Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów. W budżecie Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania zostały zabezpieczone środki w wysokości 100 000 zł.

15-04-2024

LEGO LOGOS – lekturowa przygoda z klockami

Zabawa w procesie dydaktycznym jest wykorzystywana w wielu metodach aktywizujących, a podczas lekcji języka polskiego można sięgnąć po plastikowe klocki jako atrakcyjny środek dydaktyczny. Tym razem uczniowie klas 5b i 5c pracowali metodą nauczania twórczego myślenia, a więc Lego Logos. Zajęcia, podczas których piątoklasiści analizowali i syntezowali treści, rozwijali kreatywność oraz kształcili umiejętność pracy zespołowej, pokazały, jak wyjątkowych konstruktorów mamy w naszej szkole. Uczniowie wykreowali zaś świat przedstawiony omawianej lektury pt. „Tajemniczy ogród” autorstwa F. H. Burnett.

21-04-2024

Koordynacja wzrokowo – ruchowa

Koordynacja wzrokowo – ruchowa może być zdefiniowana jako zdolność, która pozwala na wykonywanie czynności wymagających od nas jednocześnie użycia oczu i rąk.

21-04-2024

Rytmika ( ptasia orkiestra )

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Ptasia orkiestra. To zabawa muzyczna z wykorzystaniem instrumentów takich jak : trójkąt, dzwonki oraz pałeczki. Dzieci z przyjemnością wystukiwały odgłosy ptaków. Fruwały jak ptaki z kolorową bibułą, świetnie się przy tym bawiąc.

21-04-2024

Studio fotograficzne ( podwodny świat )

Dzieci ze żłobka starszego miały okazję poznać podwodny świat. Studio fotograficzne chcąc przedstawić swoją ofertę, postawili olbrzymi namiot na sali, gdzie dzieci mogły zobaczyć w środku bajkę o podwodnym świecie ryb, żółwi, płaszczek. Na koniec dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Maluszkom bardzo się podobało.

21-04-2024

Tęczowa chmurka

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały pracę przedstawiającą tęczowa chmurkę. Do jej wykonania użyły papierowych talerzyków oraz kolorowej bibuły. Praca jest świetnym ćwiczeniem rozwijającym umiejętność rozpoznawania i nazywania podstawowych kolorów. Tęczowa chmurka wyszła piękna i kolorowa.

20-04-2024

Bajkowa Wyprawa w Akademii Malucha

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Bajkowa Wyprawa poznaliśmy kolejne bajki - Brzydkie Kaczątko, Małą Syrenkę i Pinokia.

20-04-2024

Dzień Czekolady w Akademii Malucha

Czekolada zwykła mleczna, gorzka, biała dla Nas każda jest wspaniała.

20-04-2024

Przyrodniczy Labirynt Kolorów w Akademii Malucha

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Klasa w Terenie stworzyliśmy Przyrodniczy Labirynt Kolorów.

20-04-2024

Obserwacje chmur w Akademii Malucha

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Klasa w Terenie mali Akademicy obserwowali chmury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...