Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

09-11-2023

Historia na planszy

23 października uczniowie SP1 (z kl. V-VI) wzięli udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Turniej odbył się w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Finału Regionalnego. To wyjątkowe wydarzenie było skierowane do miłośników inteligentnej rozrywki, tj. planszówek, i stworzyło im okazję do zmierzenia się z innymi pasjonatami.

09-11-2023

SP1 pamięta...

Pod koniec października, Samorząd Uczniowski lubańskiej Jedynki, w ramach akcji ratowania polskich cmentarzy, podjął się kilku szlachetnych inicjatyw społecznych. Wzięliśmy udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W związku z tym przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę zniczy, które następnie wysłaliśmy do Fundacji „Studio Wschód”. Ponadto uczestniczyliśmy w inicjatywie MEiN pn. „Szkoła Pamięta”.

09-11-2023

Wernisaż z pasją

Aktywność artystyczna jest niezwykle ważna w edukacji każdego dziecka. Jak sprawić, by przyniosła korzyści? Jest wiele sposobów. Tym razem postanowiliśmy zmotywować uczniów do stworzenia swojego portfolio prac plastycznych, a następnie… zorganizowaliśmy ich wystawę. Okazuje się, że mamy niezwykle uzdolnione uczennice, które chciały zaprezentować swoje pasje całej społeczności szkolnej.

08-11-2023

POEZJA ŹRÓŁEM WARTOŚCI

Dnia 07.11.2023r. W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Poezja źródłem wartości” w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji.

08-11-2023

Kreatywna matematyka- Matematyka wokół nas

Dzieci z grupy V realizują projekt Kreatywna matematyka.

06-11-2023

Oświata w Gminie Miejskiej Lubań w roku szkolnym 2022/ 2023

Podczas październikowej sesji Rady Miasta Lubań Kierowniczka Referatu Edukacji Urzędu Miasta Lubań Anna Zawłocka przedstawiła „Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Miejskiej Lubań za rok szkolny 2022/2023”.

06-11-2023

PASOWANIE NA SKO - wicza

W dniu 29 października odbyła się uroczystość Pasowania na SKO-wicza . Był to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, ponieważ zostali włączeni do Szkolnej Kasy Oszczędności, która działa pod patronatem Banku PKO BP.

06-11-2023

SUKCES SKO

13 października 2023 roku w budynku Ufficio Primo w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli za rok szkolny 2022/2023. Podczas gali opiekun SKO – Izabela Kozak otrzymała srebrną odznakę za swoje działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz promocji oszczędzania wśród uczniów. Nagrodę wręczyła Małgorzata Kocoń – dyrektor Biura Młodego Klienta w Banku PKO BP.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...