Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-03-2023

        Lubań  znajduje się  w południowo-zachodniej części Polski w dolinie rzeki Kwisy, na pograniczu dwóch historycznych krain: Górnych Łużyc  i Dolnego Śląska. Administracyjnie należy do województwa dolnośląskiego. Przejścia graniczne z Niemcami w Zgorzelcu i Jędrzychowicach oddalone są od miasta o 20 i 22 km, a z Czechami w Miłoszowie i Zawidowie o 15 i 22 km.

      Powierzchnia miasta wynosi 16,12 km kw. Zamieszkuje go  18 857 osób (stan na dzień 06.03.2023 r.). Ze względu na położenie Lubań jest ważnym węzłem turystyczno-handlowym. Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne: droga krajowa nr 30 w kierunku Zgorzelca (granica z Niemcami) i Jeleniej Góry, droga wojewódzka nr 357 w kierunku Sulikowa i Zawidowa (granica z Czechami) oraz droga wojewódzka nr 393 do Leśnej (przejście graniczne w Miłoszowie do Czech). Droga wojewódzka nr 357 prowadzi w kierunku Bolesławca  i Wrocławia, a droga wojewódzka nr 296 w kierunku do Zielonej Góry.


 

       

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...