Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-11-2023

Wyjątkowy „Five o’clock”, czyli życzliwa herbatka!

W dniach 21-23 listopada, w lubańskiej Jedynce, odbyło się wydarzenie pn. „Spotkanie przy herbatce z kulturą angielską” połączone z obchodami Szkolnego Tygodnia Życzliwości. Uczniowie kl. I-VIII wraz z nauczycielami, w czasie lekcji, wzięli udział w pogadance o zasadach savoir-vivre oraz obejrzeli film o parzeniu i zwyczaju picia herbaty w Wielkiej Brytanii. Tradycja spotkań przy tym napoju jest bowiem nieodłącznym elementem, a także filarem kultury anglosaskiej. Przy okazji w SP1 została przygotowana specjalna sala, gdzie nasza młodzież mogła napić się różnych aromatycznych herbat oraz skosztować słodkie przekąski (pyszne herbatniki z dżemem).

26-11-2023

Hazard? Nie daj się wciągnąć!

W SP1, przez dwa dni (15 i 22 listopada), zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień od hazardu dla kl. 7-8. Są one częścią akcji edukacyjnej KAS pod honorowym patronatem MEiN. Nasz gość, p. Grażyna Markowska-Trypka, edukatorka finansowa MF i kierowniczka Działu Czynności Analitycznych i Sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Lubaniu, podczas spotkań z młodzieżą poruszyła następujące kwestie – czym jest hazard, uregulowania prawne oraz co właściwie znaczy być uzależnionym. Ponadto nasi uczniowie dowiedzieli się o istotnych konsekwencjach społecznych i zdrowotnych po wpadnięciu w szpony hazardu.

26-11-2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 17 listopada 2023 r., obchodziliśmy w SP1 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to coroczna, międzynarodowa akcja, w którą angażują się szkoły z różnych stron świata. W tym dniu ludzie uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia ,,tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasza młodzież przygotowała zatem plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowana była także do wykonania ciekawych i kolorowych gazetek szkolnych.

24-11-2023

Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na...

20-11-2023

Kolorowe Parasole

,,Zła pogoda, kapie woda, kapie z nieba kap,kap,kap" Praca plastyczna twórcza i manualna, wzbogacająca osobowość naszych pociech. Wytworem tego były piękne parasole ozdobione kolorowymi kuleczkami. Praca plastyczna sprawiła dzieciom wiele radości, i można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

20-11-2023

Rozróżnianie Kolorów

Zadaniem dzieci było wybranie chochelką piłeczki i przeniesienie jej w taki sposób aby wrzucić ją do odpowiedniego kosza np, czerwona piłka do czerwonego kosza. Celem zabawy było kształtowanie sprawności fizycznej dzieci oraz doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej.

20-11-2023

Dzień Czekolady

Praca plastyczna - tabliczka czekolady palcem malowane. Do wykonania pracy potrzebne były woreczki strunowe z namalowana tabliczką czekolady oraz czekolada. Dzieci chętnie rozcierały czekoladę nie brudząc się przy tym wcale. Takie zajęcia rozwijają wyobraźnię twórczą.

19-11-2023

„Brązowi” chłopcy, czyli mamy medal!

W dniu 9 listopada, w Lubaniu (w hali sportowej MOSiR), odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3x3 chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). W zawodach udział wzięły następujące placówki: SP Kościelnik, SP Pisarzowice, SP Świeradów Zdrój, SP2 Lubań oraz SP1 Lubań. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół zmierzył się zatem kolejno z rówieśnikami z: Pisarzowic (wygrana 2:1), Kościelnika (porażka 1:3), lubańskiej Dwójki (zwycięstwo 3:2) oraz Świeradowa Zdroju (przegrana 2:4). Należy też wspomnieć, że każde spotkanie SP1 było niezwykle zacięte i o końcowym wyniku decydowały detale. Ostatecznie team Jedynki zajął ostatnie miejsce na podium, czyli trzecie. Serdecznie gratulujemy medalu i dziękujemy Wam za walkę do końca.

19-11-2023

Pszczelarskie warsztaty szóstoklasistów

Dzięki uprzejmości lubańskich instytucji – RCEE oraz MiPBP, uczniowie kl. 6a (24 os.), z p. Izabelą Biezą-Waśniewską i wychowawczynią p. Katarzyną Zając, 7 listopada udali się na wycieczkę do Smolnika, a konkretnie do agroturystyki „Izerski Pszczelnik”. Tam w trakcie warsztatów edukacyjnych nasza młodzież zdobyła informacje na temat rodzajów pszczół, konstrukcji ula, życia i obyczajów pszczół, produkcji miodu oraz pracy pszczelarza. Ten słodki i niezwykle pożyteczny wyjazd stanowił cenne urozmaicenie od codziennej nauki. Brawo Wy! Dziękujemy bardzo za umożliwienie udziału w warsztatach, które wzbogaciły wiedzę naszych szóstoklasistów o znaczeniu i funkcjonowaniu pszczoły miodnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...