Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

12-09-2013

"Dożynki z sercem" dla Kamila

W najbliższą niedzielę w Uniegoszczy odbędą się dożynki wiejsko-miejskie. Będziemy świętować i cieszyć się z plonów, ale to przede wszystkim impreza z sercem, z której cały dochód przeznaczony będzie dla Kamila Nowosielskiego.

10-09-2013

Nowa redaktor naczelna "Ziemi Lubańskiej"

Od początku września dwutygodnik „Ziemia Lubańska” ma nowego redaktora naczelnego. Ryszarda Figurskiego zastąpiła Anna Łagowska.

10-09-2013

Polsko-niemiecki warsztat praktyczny „Optymalizacja sprzedaży bezpośredniej z uwzględnieniem e

Szanowni Państwo,

EkoConnect e.V., Gäa e.V. i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” serdecznie zapraszają do uczestnictwa  w polsko-niemieckim warsztacie praktycznym„Optymalizacja sprzedaży bezpośredniej z uwzględnieniem ekonomiki gospodarstwa”i  spotkaniu podsumowującym projekt „Działać ekologicznie”, które odbędą  25 września 2013 r. w Łagowie koło Zgorzelca. Udział bezpłatny!

09-09-2013

Kolejne miliony z dotacji

Miasto pozyskało kolejne pieniądze na inwestycje, a wszystko to za pośrednictwem lubańskiej spółki miejskiej – mowa o Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu.

09-09-2013

Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oprócz  już funkcjonującego stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bazaltowej 1  w Lubaniu  w dniu 06.09.2013 r. zorganizował Mobilny PSZOK przy ul. K Jadwigi , gdzie będzie możliwe gromadzenie czasowe odpadów.

09-09-2013

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w ósmej edycji konkur

Konkurs przeznaczony jest dla aktywnych Dolnoślązaków zarówno kobiet jak i mężczyzn, działających na rzecz innych osób oraz swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem budują lepsze jutro. Jeżeli znasz kogoś wyjątkowego nie czekaj i zgłoś kandydaturę do naszego konkursu! 

06-09-2013

Mamy skatepark

Z początkiem września na lubańskich kartingach pojawiła się długo oczekiwana atrakcja. Profesjonalny skatepark od momentu oddania do użytku jest oblegany przez młodych ludzi lubiących sport z adrenaliną. Urządzenia mają wysoki standard, lubański skatepark obecnie wyróżnia się na tle innych istniejących w regionie.


06-09-2013

Na osłodę powrotu do szkoły - place zabaw na wypasie

Dwa całkiem nowe place zabaw – przy ulicy Lwóweckiej i Mostowej oraz doposażenie pięciu istniejących placyków - w ten sposób miasto Lubań pociesza najmłodszych, którzy właśnie zakończyli wakacje.

05-09-2013

Wizyta Parlamentarna Dolnoślązaków i Opolan w Brukseli

W dniach 26-29 sierpnia odbyła się 69 wizyta Parlamentarna Dolnoślązaków i Opolan w Brukseli. Jednym z jej uczestników był z-ca burmistrza Lubania Mariusz Tomiczek. Wraz z nim na zaproszenie Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg w wizycie uczestniczyli laureaci konkursów o UE, wyróżniający się nauczyciele dolnośląskich i opolskich szkół, przedstawiciele mediów i współpracownicy biur parlamentarnych Pani Poseł.

04-09-2013

Przedsiębiorco - PAMIĘTAJ

30 września 2013 r. upływa termin: opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2013 r. Wpłaty można dokonać w kasie Banku BGŻ Lubań lub na rachunek Urzędu Miasta Lubań - BGŻ Lubań 37 2030 0045 1110 0000 0082 4230. Niedokonanie opłaty w terminie skutkuje wygaśnięciem zezwoleń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...