Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-10-2013

W skrócie o inwestycjach

Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. uprzejmie informuje wszystkich odbiorców o pracach inwestycyjnych, modernizacyjnych i remontowych w zakresie sieci wod-kan na terenie miasta Lubania, które zostały zakończone i przekazane do eksploatacji oraz są obecnie w fazie realizacji.

04-10-2013

Dolnośląscy Seniorzy na lubańskim Złazie Kręgów ZHP

Zgodnie z tradycją, siódmy raz, Seniorzy i Starszyzna Harcerska spotkali się na Złazie Kręgów Chorągwi Dolnośląskiej. Szeroko otworzył przed nimi gościnne podwoje Lubań, stolica Polskich Łużyc Górnych.

03-10-2013

Uwaga przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą do 2 lat

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w Priorytecie 1 Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw Działanie 1.1 „Inwestycje dla Przedsiębiorstw”.

03-10-2013

Połączenie Lubań – Węgliniec przywrócone

Jak informuje Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łuźniak – od 15 grudnia br. przywrócone będzie kursowanie pociągów regionalnych na odcinku Lubań – Węgliniec.

03-10-2013

Straż Miejska przypomina !

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5t, pod warunkiem że:
1. na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub postoju,
2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

Ponadto przypominamy – zabrania się postoju:
W strefie zamieszkania ( znak D-40 ) w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

03-10-2013

Nowa, obniżona taryfa dla ciepła

Z dniem 1 października 2013r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o. wprowadza nową Taryfę dla ciepła, zatwierdzoną Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z wymogami prawa każdy z odbiorców ciepła został pisemnie powiadomiony o wprowadzeniu nowego taryfikatora. Nie wdając się w nadmierne szczegóły – nadmierne, bo bez podstawowych danych się nie obejdzie – PEC Lubań Sp. z o.o informuję, iż średnia cena z wszystkich naszych grup taryfowych ulega obniżeniu o ok. 0,1%.

03-10-2013

System wymiany informacji na rynku wewnętrznym (IMI)

Szanowni Przedsiębiorcy! W niniejszej wiadomości - w formie newslettera - znajdą Państwo rozszerzenie istotnych zagadnień dot. Systemu Wymiany Informacji na Rynku Wewnętrznym (Internal Market Information system).

02-10-2013

Prosimy o więcej

Trwa akcja „Nakręć się na pomaganie Kamilowi” – zbiórka nakrętek, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kamila Nowosielskiego. Nakrętki wciąż można przynosić – w Lubaniu do Biura Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta, w Zgorzelcu do Mini Clubu w Plazie, w Olszynie do Gminnego Ośrodka Zdrowia. W urzędowym BOI przez trzy tygodnie udało się zebrać kilkanaście worków wypełnionych nakrętkami.

02-10-2013

Odbierać bez przeszkód

1 września 2013 roku Telewizja Polska uruchomiła dwa nowe programy: TVP Regionalną, tworzoną przez 16 ośrodków regionalnych TVP oraz pełnowymiarowy program informacyjny TVP INFO. Oba kanały dostępne są w naziemnej telewizji cyfrowej oraz we wszystkich sieciach kablowych. Jeżeli masz problem z odbiorem TVP Wrocław lub TVP INFO koniecznie ponownie wyszukaj kanały w swoim telewizorze lub dekoderze. Jeżeli nie przyniesie to efektu – skontaktuj się z dostawcą sygnału i zapytaj o nowe kanały Telewizji Polskiej.

01-10-2013

Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUSie - warto wiedzieć więcej

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce w dniach 7-11 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza okazja dla Ciebie, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...