Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-10-2013

Zmiana organizacji ruchu

Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lubań informuje, że w okresie od 28.10.2013 r. do 04.11.2013 r. na odcinku ulicy Cmentarnej od stacji paliw do skrzyżowania z ulicą Wrocławską będzie obowiązywał ruch 1-kierunkowy. Niniejsze działania są wprowadzane corocznie, celem poprawy sprawności komunikacji i bezpieczeństwa w okresie Wszystkich Świętych.

25-10-2013

Wstęga przecięta, „trójka” oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

25-10-2013

Tego jeszcze w Lubaniu nie było

Fitness na świeżym powietrzu? Czemu nie! Lubanianie mają teraz możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką, zlokalizowanej na lubańskich kartingach.

25-10-2013

Niecodzienna wizyta

W dniu dzisiejszym Burmistrz Arkadiusz Słowiński gościł w swym gabinecie wesołych sześciolatków z lubańskiego Przedszkola Niepublicznego Nr 1, którzy przybyli do magistratu, aby podziękować mu za wspólną zabawę podczas zajęć otwartych wdrażających innowacyjny program wychowania przedszkolnego "Jutro idę do szkoły".

24-10-2013

Rekiny w Lubaniu

Największe mobilne akwarium w Europie zawita do Lubania już w najbliższy poniedziałek (28.10) i będzie stacjonować przy Ratuszu aż do środy. Objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie sie do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

24-10-2013

Nieletni zbieg

W dniu 23.10.13r. na ul. Rynek - Sukiennice Strażnicy Miejscy ujęli nieletniego poszukiwanego zbiega z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarskiej Porębie. Poszukiwanego przekazano do dyspozycji Policji.

22-10-2013

Burmistrz proponuje obniżkę opłat za śmieci

Wysokość tak zwanego podatku śmieciowego może zostać obniżona. Ocena wpływów i kosztów wykazała, iż jest możliwa korekta opłat za odpady. Już na najbliższej sesji Burmistrz przedstawi Radzie Miasta propozycję obniżki.

21-10-2013

Inauguracja studiów podyplomowych

W dniach 19 i 20 października 2013 roku, w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu odbyła się inauguracja studiów podyplomowych pt. „Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami” współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.

21-10-2013

Wieczorna przygoda z historią

18 października o godz. 19 pod Wieżą Bracką mroki jesiennego wieczoru rozświetliły na moment strzały z muszkietów. To XVII - wieczna lubańska straż miejska dała sygnał do rozpoczęcia lubańskiego wieczoru z historią. Po efektownej salwie, goście zgromadzeni wokół strażników, otrzymali możliwość podziwiania nocnej panoramy miasta ze szczytu Wieży. Następnie przy świetle pochodni wszyscy udali się na rynek, gdzie przed ratuszem została zaprezentowana inscenizacja XVII-wiecznego alarmu pożarowego.

21-10-2013

Jedno miejsce i dwa cele – dzieci w akcjach ,,Bezpieczne dziecko” i ,,Wyślij kartkę dla

18 października 2013 r. w ramach akcji ,,Bezpieczne dziecko” Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu gościł uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie oraz grupę przedszkolaków z Zawidowa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...