Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

31-10-2013

Żywe rekiny na lubańskim Rynku

Największe Mobilne Akwarium w Europie liczące 15 tys. litrów morskiej wody, a w nim - żywe rekiny, które lubanianie mogli oglądać od 29 do 30 października na rynku przy Galerii Łużyckiej. Objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia było odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

30-10-2013

Uwaga!!! Spalasz liście - możesz ponieść konsekwencje

            W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi postępowania z bioodpadami powstającymi w czasie pielęgnacji ogródków, ogródków przydomowych i parków, a w szczególności czy odpady te mogą być spalane przez ich posiadaczy na terenie nieruchomości gruntowych będących w ich władaniu. Straż Miejska w Lubaniu informuje:

29-10-2013

Jesienne porządki

Jak co roku, wraz ze zbliżaniem się Zaduszek, także na lubańskim cmentarzu wojennym na Kamiennej Górze prowadzone będą intensywne prace porządkowe i remontowe. Wielu młodszych mieszkańców naszego grodu nawet nie miało sposobności być na tej nekropolii, położonej na krańcu parku, a tym bardziej poznać jej historię.

28-10-2013

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 01 listopada 2013 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podobnie jak w roku ubiegłym umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 28.10.2013 do czwartku 31.10.2013).
W tym roku uwzględniliśmy również sugestie mieszkańców ulic zlokalizowanych w pobliżu Parku na Kamiennej Górze, rozszerzając dotychczasową trasę o nowe przystanki.

Burmistrz Miasta Lubań
Arkadiusz Słowiński

28-10-2013

Zmiana organizacji ruchu

Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lubań informuje, że w okresie od 28.10.2013 r. do 04.11.2013 r. na odcinku ulicy Cmentarnej od stacji paliw do skrzyżowania z ulicą Wrocławską będzie obowiązywał ruch 1-kierunkowy. Niniejsze działania są wprowadzane corocznie, celem poprawy sprawności komunikacji i bezpieczeństwa w okresie Wszystkich Świętych.

25-10-2013

Wstęga przecięta, „trójka” oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

25-10-2013

Tego jeszcze w Lubaniu nie było

Fitness na świeżym powietrzu? Czemu nie! Lubanianie mają teraz możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką, zlokalizowanej na lubańskich kartingach.

25-10-2013

Niecodzienna wizyta

W dniu dzisiejszym Burmistrz Arkadiusz Słowiński gościł w swym gabinecie wesołych sześciolatków z lubańskiego Przedszkola Niepublicznego Nr 1, którzy przybyli do magistratu, aby podziękować mu za wspólną zabawę podczas zajęć otwartych wdrażających innowacyjny program wychowania przedszkolnego "Jutro idę do szkoły".

24-10-2013

Rekiny w Lubaniu

Największe mobilne akwarium w Europie zawita do Lubania już w najbliższy poniedziałek (28.10) i będzie stacjonować przy Ratuszu aż do środy. Objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie sie do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

24-10-2013

Nieletni zbieg

W dniu 23.10.13r. na ul. Rynek - Sukiennice Strażnicy Miejscy ujęli nieletniego poszukiwanego zbiega z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarskiej Porębie. Poszukiwanego przekazano do dyspozycji Policji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...