Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

22-03-2022

1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego kl. 7-8

Mamy kolejny sukces językowy! Za nami eliminacje „XV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego klas 7-8”. Uczestnikami tegorocznych eliminacji byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy PCE w Lubaniu.

22-03-2022

Zmagania z poezją podczas etapów powiatowych zakończone sukcesem.

Za nami kolejne konkursy powiatowe. Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” – laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w „Powiatowych Konkursach Recytatorskich” kl. 4-6 i 7-8. Należ nadmienić, iż były to już szesnaste eliminacje, a ich tematem było hasło „Świat przyrody wierszem malowany”.

17-03-2022

Próbne egzaminy ósmoklasistów za nami

Już po raz kolejny w maju ósmoklasiści przystąpią do egzaminów na zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Tradycyjnie uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i obcego języka nowożytnego.

16-03-2022

Kolejne udane zawody siatkarskie!

Tym razem chłopcy lubańskiej „Jedynki” sprawdzili swoje umiejętności siatkarskie w „Mini siatkówce trójek”. Dnia 10 marca br. podczas finału zarówno miejskiego, jak i powiatowego mieliśmy okazję zdobyć miano najlepszej drużyny w mieście i powiecie.

16-03-2022

Dzień otwarty w Jedynce

09.03.2022 r. nasza szkoła gościła przyszłych pierwszaków. Dla nich przygotowaliśmy zajęcia zróżnicowane tematycznie. Już od 16.00 w drzwiach wejściowych każdego przedszkolaka oraz jego rodziców witały pani dyrektor oraz pani wicedyrektor.

10-03-2022

Dobre wyniki w powiatowych zawodach w tenisie stołowym chłopców

By zachęcić uczniów do ruchu, nie potrzeba wiele. Podczas zajęć wychowania fizycznego nauczyciele starają się tak urozmaicać zajęcia, by ich uczestnicy mogli doskonalić się w różnych dyscyplinach.

10-03-2022

Lektura na wieszaku w klasach czwartych!

Czy na wieszaku możemy umieścić lekturę szkolną ? Tak! To nic trudnego, szczególnie dla uczniów klas czwartych, którzy na wieszakach umieścili treść omawianej ostatnio lektury.

10-03-2022

Szkolny konkurs recytatorski kl. 7-8 rozstrzygnięty!

Konkursy recytatorskie są w szkole prawdziwym świętem artystycznym. Recytacja jest wartością samą w sobie, kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą.

10-03-2022

Sukces w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców z SP1

Dnia 3 marca br. odbyły się „Powiatowe Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej – czwórki siatkarskie”. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny - dwie w kategorii dziewcząt i dwie w kategorii chłopców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...