Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

27-04-2022

MISTRZ ORTOGRAFII W KLASACH II-III

W dniu 21kwietnia 2022r. w naszej szkole uczniowie klas II i III, którzy świetnie radzą sobie z pisownią „trudnych” wyrazów, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji był „Świat przyrody pod lupą”.

25-04-2022

Nasze aktywności z okazji Dnia Ziemi

W tym roku z okazji „Światowego Dnia Ziemi” wzięliśmy udział w kilku inicjatywach. Realizowaliśmy zadania na platformie e-learningowej Eduesa, tworzyliśmy plakaty proekologiczne i dołączyliśmy do grona uczestników „XX Rajdu Pieszego”

14-04-2022

Awans do finału strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej dziewcząt zakończony sukcesem!

Za sportowcami lubańskiej „Jedynki” czas intensywnych przygotowań do kolejnych zawodów. Tym razem dziewczęta naszej szkoły dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń podczas rozrywek w piłce ręcznej.

14-04-2022

Mistrz ortografii kl. 7-8 wyłoniony!

„Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną” (Ambrose Bierce) – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy dbają o czystość i piękno języka polskiego oraz propagują idee poprawnej pisowni.

14-04-2022

„Pegazik” zakończony sukcesem!

Czy poezja naprawdę uskrzydla? Naszych uczniów z pewnością tak! Konkursy recytatorskie, w czasie których obycie ze sceną wymaga szczególnych predyspozycji, po raz kolejny okazały się dla naszych uczniów nie lada wyzwaniem.

14-04-2022

Szkolny Konkurs Matematyczny klas II - III

Jak co roku uczniowie klas drugich i trzecich przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 04 kwietnia 2022r. Jego celem jest promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.

11-04-2022

Dzień bez plecaka w SP1

Dzień 8 kwietnia br. okazał wyjątkowo oryginalny w naszej szkole. Na korytarzach, w klasach było niecodziennie i śmiesznie. „Dzień bez plecaka”, bo właśnie o nim mowa, z pewnością zapamiętamy długo.

10-04-2022

Sportowcy lubańskiej „Jedynki” po raz kolejny stanęli na podium!

Imponujące chwyty, podania na bardzo wysokim poziomie, skuteczne rzuty do bramki, zapobieganie kontratakom i świetne współdziałanie w zespole przyniosły sukces podczas zawodów w piłce ręcznej.

04-04-2022

Eksperci od ortografii wyłonieni!

W naszej szkole odbył się pierwszy etap „XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego”, który skierowany był do uczniów kl. 4-6. Rywalizację o tytuł mistrzowski przeprowadzono ostatniego marca, a w zmaganiach szkolnych wzięło udział dwadzieścioro dwoje uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...