Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

05-12-2023

Rozświetlamy Polskę – rozświetlamy Lubań

W dziewiątej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Rozświetlamy Polskę Gmina Miejska Lubań uzyskała dofinansowanie w wysokości 380 000 zł.

04-12-2023

Przysięga terytorialsów w Lubaniu

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg” – to słowa roty wojskowej przysięgi, które w niedzielę, 3 grudnia, rozbrzmiały na Placu 3. Maja.

04-12-2023

Tanie mieszkania na wynajem coraz bliżej

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) to spółka, której zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Oświata

01-12-2023

Uczniowie w urzędzie

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości czwartoklasiści z SP4 spotkali się z burmistrzami w Urzędzie Miasta Lubań.

02-12-2023

Srebrne dziewczęta z SP1!

W dniu 30 listopada, w tutejszej hali MOSiR, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów zgłosiły się następujące placówki: Jedynka i Trójka z Olszyny, Jedynka i Dwójka z Lubania, Kościelnik oraz Pisarzowice. Turniej został zaś rozegrany w dwóch grupach trzyzespołowych. I tak, nasze dziewczęta najpierw wygrały z SP Pisarzowice 13:8, a następnie rozgromiły SP1 Olszyna 14:2. W półfinale znów zwyciężyły, pokonując SP Kościelnik 12 do 6. Niestety, w finale dobra passa się skończyła.

Kultura i sport

30-11-2023

Za nami V edycja Festiwalu Kobiet

Jest to wydarzenie, którego beneficjentami są nie tylko panie, ale także mężczyźni, dzieci, a nawet całe rodziny. Przez dwa dni w lubańskiej bibliotece można było wysłuchać wielu interesujących wykładów, których wspólnym mianownikiem było szeroko pojęte zdrowie fizyczne i psychiczne. Wykłady były przeplatane warsztatami artystycznymi i rękodzielniczymi.  

30-11-2023

Za nami „Lubański Turniej Rummikuba”

W sobotę 25 listopada w Lubaniu spotkali się pasjonaci gry planszowej Rummikub z Lubania i regionu na międzypokoleniowym turnieju, zorganizowanym wspólnie przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...