Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-11-2012

Sprzątanie świata

"Kocham. lubię, szanuję.."nie śmiecę. Pod takim hasłem 19.09.2012r. przedszkolaki z PM nr 1 ruszyły na akcję "Sprzątanie świata"

14-11-2012

Spotkanie z policjantami

W czwartek 8 listopada nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji.- rodzice naszego wychowanka Kuby Czerskiego. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń.

13-11-2012

Rozstrzygniecie konkursu „Jesienne inspiracje”

Konkurs plastyczny pt. "Jesienne inspiracje" cieszył się wśród przedszkolaków dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zaprezentowali różne formy i techniki wykonując swoje prace, czego dowodem są poniższe fotografie.

13-11-2012

Krzewienie patriotyzmu w Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu

Uczniowie naszego gimnazjum    bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 6 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny na Najlepszego Historyka, w którym wszyscy gimnazjaliści wykazać musieli się wszechstronną wiedzą historyczną. W kategorii klas I zwyciężył Marcin  Boroński, w kategorii klas II i III najlepszymi okazali się: Kamil Zygarowicz i Paulina Andrzejewska. Uczniowie otrzymali symbole zwycięstwa -  wieńce laurowe i upominki.

12-11-2012

zDolni Przyrodnicy z Gimnazjum nr 1

W październiku tradycyjnie odbywają się konkursy pod nazwą zDolny Ślązak Gimnazjalista, których organizatorem jest DODN we Wrocławiu. Od wielu lat uczniowie z naszego województwa rywalizują ze sobą o tytuł Zdolnego Ślązaka w pięciu kategoriach.

09-11-2012

Kto ty jesteś? Polak mały.

              Tak rozpoczęły świętowanie Dnia Niepodległości dzieci z PM nr 5 W Lubaniu. Wspólnie wysłuchały hymn Polski oraz legend związanych z powstaniem Państwa Polskiego. Przedszkolaki samodzielnie wykonały flagi w barwach biało-czerwonych. 

09-11-2012

Pamiętamy!

We wtorek 30.10.2012 r. przedszkolaki z grupy V i VI wybrały się na pobliski cmentarz, znajdujący się w Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu.

08-11-2012

Śmieciowe Potwory

Przez ostatnie dwa dni października pięciolatki z grupy IV, V i VI eksperymentowały z surowcami wtórnymi. W ramach realizacji programu ,,Przedszkolak małym ekologiem” rozmawialiśmy na temat problemu rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska oraz konieczności recyklingu. Utrwaliliśmy zasady segregowania śmieci.

08-11-2012

Refleksja Listopadowa

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

ks.J.Twardowski

Pierwsze dwa dni listopada są dla chrześcijan szczególnym czasem wiary i modlitwy. Podkreślają one „eschatologiczny” charakter tego czasu. Obchodząc bowiem uroczystość Wszystkich Świętych i wspominając wszystkich wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi, przeżywa i wyraża w liturgii duchową więź, która go łączy z Kościołem niebieskim.

07-11-2012

Jemy sałatki

        W ramach realizacji programu " Akademia zdrowego przedszkolaka" dzieci z grupy VII w PM nr 5 wykonywały sałatkę jarzynową. W tym dniu starszaki przyniosły ugotowane warzywa i produkty potrzebne do wykonania pysznej sałatki. Dzieci pamiętały o ubraniu fartuszków i dokładnym umyciu rąk, a także o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Na wstępie dzieci wypowiadały się na temat: "Co można zrobić z warzyw?" Bawiliśmy się przy piosence "Sałatka jarzynowa". Potem  wszyscy zabrali się z zapałem do pracy. Nastąpiło obieranie, krojenie, mieszanie i przyprawianie, a potem degustacja. Poczęstowano również inne grupy w przedszkolu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...