Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-05-2013

Jak to miło wędrować z plecakiem...

W dniu 26.04.2013 r., jak co roku starszaki z grupy V i VI z PM 3 uczestniczyły w rajdzie „3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki”. Razem z nimi dzielnie maszerowali też rodzice. Trasa rajdu o długości 6 km przebiegała przez najciekawsze miejsca Lubania oraz najbliższe okolice, była ona atrakcyjna i dostosowana do możliwości uczestników.

29-04-2013

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obchody święta naszej planety na stałe wpisane zostały w harmonogram projektów przedszkolnych. Tradycyjnie jest to tydzień działań proekologicznych, dzięki którym dzieci uczą się, jak też utrwalają swoją wiedzę o tym, jak dbać o środowisko i nie szkodzić Ziemi.
 

26-04-2013

Gimnazjaliści z Wyspiańskiego opanowali królestwo przyrody

Ten rok szkolny był szczególnie bogaty w owoce naszej pracy dydaktycznej, którymi były pierwsze i drugie miejsca w powiatowych konkursach przedmiotowych.

24-04-2013

"Woda to życie dla Ziemi"

22.04.2013r. byliśmy w MDK na uroczystym otwarciu XVII Lubańskiej wiosny Ekologicznej 2013 i okolicznościowym koncercie pt. "Woda - to życie dla Ziemi"

23-04-2013

Odwiedzamy koleżanki i kolegów w SP nr 1

                Dzieci grupy starszej z PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły SP nr 1. Poznały pomieszczenia w budynku jak biblioteka, świetlica. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, które odbyły się w klasie pierwszej. Przedszkolaki świetnie sobie radziły

  i aktywnie brały udział w różnorodnych zadaniach takich jak rozwiązywanie krzyżówki o tematyce wiosennej, czytały krótkie teksty, na zadane pytania odpowiadały trafnie. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole, a szczególnie spotkanie z  koleżankami i kolegami ze starszych klas.

23-04-2013

Poznajemy zawody

                              Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu była przygotowana niespodzianka dla dzieci starszych przez panią dyrektor. Po śniadaniu starszaki z niecierpliwością obserwowały drzwi. Wielkim entuzjazmem powitały policjanta i psa Maxa. Zaproszony gość opowiedział o swojej pracy, oraz roli psa w policji.  Na koniec przedszkolaki podziękowały panu za spotkanie i wręczyły upominek.

23-04-2013

Kanapkowy dzień

                              W ramach  realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupie 4-latków w PM nr 5 w Lubaniu odbył się dzień kanapkowy. Tego dnia dzieci w strojach kucharskich przygotowywały wiosenne kanapki. W tym celu zebrano produkty bogate w witaminy. Dzieci ostrożnie posługiwały się nożem, krojąc warzywa, sery i wędliny. Potem odbyła się degustacja. Dzieci ze smakiem spożywały kanapki wykonane przez siebie i kolegów.

23-04-2013

Wiosenne spotkanie

                              Grupa IV z PM nr 5 w Lubaniu zorganizowała spotkanie, na które przybyły mamy i babcie. Celem spotkania było zaprezentowanie przez dzieci umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz tanecznych. Zaproszeni goście nagradzali artystów gromkimi owacjami oraz słodkim poczęstunkiem.

22-04-2013

Gimnazjaliści z 1 najzdolniejszymi chemikami w powiecie lubańskim

Dnia 17 kwietnia odbył się   XI Powiatowy  Konkurs Chemiczny  „Mistrz stechiometrii” organizowany przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Uczestniczyli w nim laureaci szkolnych konkursów  z sześciu  gimnazjów z naszego powiatu, maksymalnie trzy  osoby ze szkoły.

19-04-2013

Deutsch Wagen

17 kwietnia w Gimnazjum nr 3 po raz drugi gościł Deutsch-Wagen-Tour wraz z koordynatorką projektu w naszym regionie, panią Małgorzatą Ulrich-Kornacką.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...