Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-02-2013

Sukcesy w pływaniu uczniów SP4

                      17 stycznia2013r. w Lubaniu na miejskiej pływalni MOSIR odbyły się zawody na szczeblu miejsko- powiatowym ,,Drużynowe Zawody Pływackie”.

22-02-2013

"Wieża babel"

W sobotę 16 lutego 2013 roku troje uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas finału konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel". Konkurs odbył się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W konkursie można było uzyskać 50 punktów. Zwycięzca zdobył 49.

20-02-2013

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Dzieci z grupy III na zajęciach dowiedziały się, dlaczego należy jeść warzywa i owoce, a z jakich powodów nie należy spożywać dużych ilości słodyczy oraz chipsów.

19-02-2013

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej 2013

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu ogłasza zapisy na rok szkolny 2013/2014 do nauki gry na następujących instrumentach: fortepian, gitara, akordeon, skrzypce, flet, klarnet, trąbka, waltornia.

Zapisy trwają od 1 marca 2013 r.

Przesłuchania kwalifikacyjne kandydatów odbędą się w dniach 28 - 29 maja od godz. 15:00 w budynku Szkoły Muzycznej w Lubaniu.

18-02-2013

WALENTYNKI

 

 

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości...

17-02-2013

Jesteśmy dla siebie uprzejmi i mili...

        " W dniu Świętego Walentego nic nie może stać się złego... " Pod takim hasłem rozpoczął się dzień walentynkowy, długo oczekiwany przez wszystkich.

17-02-2013

Muzyka łagodzi obyczaje...

                      Muzyka odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Spotkanie dzieci z małym instrumentem jak flażolet, powoduje chęć muzykowania i wzbudza miłość do muzyki.

14-02-2013

My się zimy nie boimy!

 

 

 

...dlatego w pełni korzystamy z jej uroków bawiąc się na puszystym śniegu na naszym przedszkolnym podwórku. jak wiadomo - zima sprzyja częstym przeziębieniom, chorobom i ogólnie jak jest zimno, to nie bardzo chce nam się wychodzić z domu, ale to nie dobrze, ponieważ organizm należy hartować, by nie chorować.Doskonale wiedzą o tym starszaki z PM nr 1, które postanowiły nie dać się zimie i gdy tylko mogą - wychodzą na świeże powietrze a to porzucać  śnieżkami do celu, a to pobawić się w Berka Bałwanka, czy też zrobić pięknego aniołka na śniegu, lub po prostu.. pospacerować. Pomysłów nigdy nie brakuje, gdyż jak wiemy wyobraźnia dzieci nie zna granic.

 

 

 

13-02-2013

Babciu, dziadku dziś wasze święto...

                                          Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubaniu we czwartek 25 stycznia pękało w szwach od licznie przybyłych gości. To kochane babcie i kochani dziadkowie, którzy zostali zaproszeni przez swoje wnuczęta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...