Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

08-12-2012

Mikołaj w przedszkolu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Uroczystość mikołajowa w naszym przedszkolu rozpoczęła się już od rana. Wszystkich wchodzących do przedszkola dzieci i rodziców witały cukierkami przebrane Śnieżynki - uczennice Gimnazjum Nr 1 w Lubaniu.

08-12-2012

"Nie jest bogaty ten, kto dużo ma lecz ten, kto dużo daje"

W ramach akcji "Mikołaj zbiera prezenty" młodzież Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu zorganizowała zbiórkę zabawek i słodyczy.

06-12-2012

Przyjedź do nas Mikołaju, z workiem jak to niebo...

                                Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gościa. Przy muzyce zimowej pojawiła się Pani Zima, która obsypała świat płatkami śniegu. Dzieci z grupy VI przedstawiły zimowo-świąteczną scenkę. Nagle pojawił się Święty Mikołaj oznajmiając dzwonkiem swoje przybycie. Każda grupa przygotowała krótki program wokalny . Na zakończenie mikołajkowego spotkania była wspólna zabawa z Mikołajem. W salach pod choinkami czekały dla dzieci prezenty.

06-12-2012

Edukacja w Gimnazjum 1 przez duże „E” - na uniwersytecie i w teatrze!

4 grudnia uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w wykładzie z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Tym razem tematem zajęć były fale elektromagnetyczne - ich występowanie i wykorzystanie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak działa stacja nadawcza i odbiorcza oraz kamera termowizyjna? dlaczego niebo jest niebieskie   a zachodzące słońce czerwone? na czym polega podwójna natura światła? jak również skąd biorą się barwy w przyrodzie????

05-12-2012

Szkoła Dobrych Czarownic w SP4

Dnia 29 listopada 2012 r. nasza szkoła zamieniła się w „Szkołę Dobrych Czarownic”. Zawitało do niej mnóstwo przepięknych czarownic i czarnoksiężników.

05-12-2012

Gimnazjaliści z „jedynki” aktywnie działają na rzecz środowiska naturalnego

Dnia 3 grudnia w Sali Rajców w Ratuszu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie XI edycji konkursu ekologicznego „Rady na odpady” organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Jak co roku, już od 11 lat,   uczniowie naszego gimnazjum aktywnie uczestniczyli w selektywnej zbiórce odpadów, i jak co roku znaleźli się w czołówce szkół, uzyskując szczególne wyróżnienie   oraz zdobywając cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. 

04-12-2012

Czytanie bajek

                                    W naszym przedszkolu ruszyła akcja czytania pięknych bajek

04-12-2012

Pomagamy ptakom

W związku z położeniem przedszkola w rejonie parku na Kamiennej Górze w ogrodzie przedszkolnym często goszczą różne ptaki.

03-12-2012

„Magiczny wieczór w lubańskim muzeum”

Sprawili to uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu, przedstawiając swój program artystyczny z okazji Święta Szkoły, które obchodzą co roku 28 listopada w rocznicę śmierci S. Wyspiańskiego (w tym roku minęła 105 rocznica). Dzień ten jest w Gimnazjum nr 1 zawsze odniesieniem do twórczości Patrona, tym razem
nie mogło też być inaczej.

02-12-2012

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH- TRENING KARATE W GRUPIE IV

 

Czy wiecie co to są karategi i kim jest sensej? My już wiemy!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...