Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-05-2021

Lubańska Biblioteka w Programie Rozwoju Bibliotek

Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, iż Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zakwalifikowała się do IV rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

24-05-2021

Godziny otwarcia obiektów:

KRYTA PŁYWALNIA „LAGUNA”   od dnia 24 do 31 maja 2021r.  czynna jest w godzinach: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 11:00  w sobotę i niedzielę od...

20-05-2021

Start najnowszego projektu Klubu Liderów Młodzieżowych

Wszystko dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności, który umożliwił realizację projektu “Wyjdź z cienia” Klubu Liderów Młodzieżowych. To cykl warsztatów teatralnych zakończonych spektaklem, skierowanych dla lubańskiej młodzieży, którzy pragną rozwijać się na ścieżce aktorskiej i teatralnej.

18-05-2021

Wiosenne warsztaty ogrodnicze w OWD

Brokuł, marchewka, truskawka, te smaczne i zdrowe warzywa i owoce zna każdy. Jakiego cudu dokonuje natura, aby z nasionka wyrosła roślina i wydała owoce?  Miniony tydzień w Ośrodku Wsparcia...

18-05-2021

Zajrzyj do środka 30 maja! Dzień Otwartych Domów Przysłupowych

Zapraszamy do poznawania Domów Przysłupowych. Tradycyjne domy drewniane będzie można podziwiać już 30 maja.

17-05-2021

Międzynarodowy letni obóz muzyczny

Jeśli masz bujną wyobraźnię, kochasz ludzi i języki, teatr, muzykę, a może nawet chcesz sam/a stanąć na scenie, to dobrze trafiłaś/eś! Lanterna futuri oraz Kommen und Gehen (Festiwal Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast) organizują miedzynarodowy obóz letni w Górnych Łużycach.

17-05-2021

Oddaj głos na czytelnię plenerową w Lubaniu!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu planuje stworzyć plenerową „Czytelnię pod sumakiem”. Na Placu Feliksa Netza umieszczona zostanie specjalna czytająca ławeczka, która oprócz walorów wizualnych umożliwi bezpłatne korzystanie z audiobooków za pomocą pobranego kodu QR.

13-05-2021

Nowe pomysły w bibliotece

Konkurs na dyrektora lubańskiej biblioteki rozstrzygnięty. Z zapałem i energią godną swojej poprzedniczki placówkę prowadzi teraz Izabela Uśpieńska-Domagała. 

12-05-2021

Kolekcjonerzy i hobbyści – czekamy na Was!

Drodzy Kolekcjonerzy! Miasto Lubań zaprasza Państwa do udziału w Sudeckim Festiwalu Minerałów, jednej z największych w Europie imprez geologiczno-menaralogicznych. Giełdzie Minerałów towarzyszą targi staroci i produktów regionalnych, a także jarmark różnorodności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...