Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejski Dom Kultury

Aktualności:

25-01-2016

Fotorelacja z VII Kolędowania u Bukowińczyków

Choć świąteczny czas już za nami, w Lubaniu można było jeszcze raz poczuć atmosferę tamtych dni, uczestnicząc w „Kolędowaniu u Bukowińczyków.”

30-11-2015

Spotkanie z Mikołajem w Miejskim Domu Kultury

Przed nami dzień, na który dzieci czekają cały rok - 6 grudnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi Święty Mikołaj. Zapraszamy maluszki, przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem.

28-09-2015

Zajęcia teatralne dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na bezpłatne zajęcia teatralne dla dzieci. Do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 1 października o godz. 16.00

11-09-2015

Spotkanie muzyczno - literackie

W najbliższy poniedziałek gościem Miejskiego Domu Kultury będzie Oleg Dowgal, muzyk Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Na stałe współpracujący z zespołem BREVIS. W wolnym czasie komponuje muzykę, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu Karpat. Występował w większości krajów byłego ZSRR oraz we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Od kilku lat znany jest również w naszym kraju. Koncertował min. z Ireną Jarocką, Stanem Borysem i Stanisławem Soyką. Fletnia Pana to instrument coraz bardziej popularny. Oleg Dowgal zaprezentuje słuchaczom utwory muzyki klasycznej, światowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz utwory ludowe. Artyście towarzyszyć będzie pisarz Roman Pankiewicz, który zaprezentuje autorskie wiersze.

01-07-2015

Wakacje z kulturą

Od przyszłego tygodnia zaczynamy w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu - "Wakacje z kulturą". Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00 wykwalifikowani instruktorzy prowadzić będą zajęcia integracyjne. Ponadto ruch na świeżym powietrzu, konkurs piosenki wakacyjnej, ognisko, seanse filmowe, gry i zabawy plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne oraz liczne niespodzianki. Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony poczęstunek i napoje. Zapraszamy od 6 do 17 lipca. Wstęp wolny

12-05-2015

Najciekawsze dawne budynki i budowle Lubania

W ramach cyklu "Najciekawsze dawne budynki i budowle Lubania" zapraszamy na spotkanie poświęcone najciekawszemu miejscu pod względem przyrodniczym, geologicznym jak i zarówno historycznym - Kamiennej Górze. W programie wystawa archiwalnych zdjęć oraz prelekcja Tomasza Bernackiego. Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 17.00 w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

 

13-04-2015

Otwarcie studia modelarskiego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i licznym prośbom miłośników modelarstwa, Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na uroczyste otwarcie studia modelarskiego. W programie między innymi wystawa prac członków stowarzyszenia oraz obchody 5-lecia działalności Łużyckiego Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o godz.16.00 w Sali Lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

07-04-2015

Wystawa malarstwa Ryszarda Majewskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Majewskiego. W Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu będzie można zobaczyć obrazy olejne - martwa natura, pejzaż oraz portrety.

03-04-2015

Marcin Wyrostek "For Alice"

Lubańską publiczność czekają wielkie doznania muzyczne. Już 17 kwietnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu zamieni się w prawdziwą salę koncertową, gdzie zabrzmi niebanalny dźwięk akordeonu Marcina Wyrostka. Artysta wraz z zespołem Coloriage przeniesie widownię w porywającą podróż muzyczną, prezentując utwory z najnowszej płyty "For Alice”. Bilety w cenie 40 zł oraz 30 zł (dla młodzieży szkolnej) można zakupić w sekretariacie MDK oraz lubańskim oddziale PTTK.

03-04-2015

Koncert Janusza YANINY Iwańskiego

Miejski Dom Kultury w Lubaniu oraz Restauracja Tęczowa zapraszają na koncert Janusza Yaniny Iwańskiego. Artysta w towarzystwie muzyków Dariusza Bafeltowskiego, Przemka Pacana oraz Agnieszki Djatri Kural zaprezentuje największe przeboje Krzysztofa Klenczona w nowych aranżacjach. W trakcie koncertu nie zabraknie piosenek autorskich Yaniny. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz Restauracji Tęczowa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...