Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-03-2012

Nowoczesny sprzęt, bogata gama pojemników i kontenerów oraz instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych i wydzielania z nich frakcji do odzysku oraz kwatera- składowisko odpadów zlokalizowana w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich pozwala na świadczenie przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu usług na najwyższym poziomie i kompleksowo dostosowanych do potrzeb klientów.


W ramach systemu gospodarki odpadami Spółka prowadzi na szeroką skalę selektywną zbiórkę odpadów komunalnych „u źródła”, zbierając w zasadzie wszystkie możliwe frakcje odpadów. Prowadzona jest zbiórka makulatury, opakowań szklanych i plastikowych w tzw. „ludmerach”, które ustawione są w zabudowie wielorodzinnej i wiejskiej. Ponadto surowce wtórne zbierane są metodą stojakowo – workową głównie w zabudowie jednorodzinnej. Dodatkowo rozpoczęto zbiórkę bioodpadów w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach poprzez ustawienie na obrzeżach miasta, na terenach ogrodów działkowych oraz na posesjach prywatnych (w domkach jednorodzinnych). W trosce o środowisko Spółka zbiera również zużyte baterie, świetlówki, sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady wielkogabarytowe w pojemnikach ustawianych na terenie miast i gmin oraz przyjmuje te odpady w Punkcie Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów zlokalizowanym na terenie Centrum Utylizacji Gmin Łużyckich.


 

Priorytetowym celem Spółki jest prawidłowa gospodarka odpadami oraz minimalizowanie wpływu działań na środowisko naturalne oraz zmniejszanie ilości odpadów przekazywanych do składowania. Dzięki zdobytej wiedzy i posiadanemu doświadczeniu gospodarujemy odbieranymi odpadami zgodnie z przepisami prawa krajowego jak i unijnego. Spółka czynnie uczestniczy w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską, mających na celu stałe modernizowanie
i unowocześnianie sprzętu i urządzeń oraz wprowadzanie na najwyższym poziomie technologii związanych z ochroną środowiska naturalnego. ZGiUK Sp. z o.o. gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług co zostało potwierdzone licznymi nagrodami. Tylko w ostatnich latach Prezes Spółki został wyróżniony w konkursie Krajowego Forum Dyrektorów i „Przeglądu Komunalnego” tytułem Dyrektora Roku 2010, a Spółka za swoje osiągnięcia została wyróżniona m.in. Gazelą Biznesu 2010 i 2011, Diamentem Forbes’a 2011 oraz Gepardem Biznesu 2011.


 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...