Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2021

To już pewne, 18 maja ruszą szczepienia w lubańskim Punkcie Szczepień Powszechnych. PSP zlokalizowany w MOSiR pozytywnie przeszedł kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kolejny krok na drodze do uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w Lubaniu został wykonany. Kontrola z Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadzona 28 kwietnia br. w obecności Zastępcy Burmistrza Miasta Lubań Mateusza Zajdla oraz dyrektorki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Beaty Soczyńskiej nie wykazała żadnych uchybień. Punkt został odebrany bez zastrzeżeń i jesteśmy gotowi na rozpoczęcie procesu szczepień.

- Obiekt jest już gotowy i gdyby nie brak szczepionek moglibyśmy ruszyć już 4 maja – informuje Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel. - Niestety z uwagi na deficyt preparatów musimy wstrzymać się ze szczepieniami do 18 maja. Pacjenci są porejestrowani tylko do końca maja, ponieważ dysponujemy określoną pulą szczepionek. Stąd chwilowo rejestracja w naszym punkcie jest wstrzymana. Dalsza rejestracja ruszy jak tylko dostaniemy kolejne preparaty – wyjaśnia M. Zajdel.

Punkt Szczepień Przeciwko Covid-19 czeka na pacjentów. Został już odpowiednio oznakowany, zabezpieczony i wyposażony. W pierwszej kolejności pacjenci trafią do poczekalni. Po pozytywnym przejściu badania kwalifikacyjnego będą kierowani do kolejnego namiotu, gdzie zostaną zaszczepieni. Ostatni etap procesu szczepienia to strefa odpoczynku. Na terenie PSP wyznaczono również dodatkowy punkt medyczny.

Wstępnie o lubańskim punkcie pisaliśmy już w artykule Zaszczepimy się w MOSiR. Sprawa została również poruszona w wideoinformatorze z 21 kwietnia. Na bieżąco będziemy podawać kolejne informacje.

(ŁCR)

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...