Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-04-2021

Najprawdopodobniej w maju ruszy w Lubaniu Punkt Szczepień Powszechnych. Lokalizacja punktu zaproponowana przez Gminę Miejską Lubań zyskała już akceptację.

PSP lubański punkt szczepień powszechnych

Pod koniec marca informowaliśmy, że istnieje szansa, iż jeszcze w kwietniu lubanianie będą mogli zaszczepić się nie tylko w szpitalu. Działania samorządu wobec zorganizowania w naszym mieście punktu szczepień były owocne.

- Staraniem samorządu lubańskiego powstanie Punkt Szczepień Powszechnych w Lubaniu. Jest już pozytywna decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również Wojewody. Z uzyskanych informacji wynika, że punkt powinien rozpocząć szczepienia na początku maja – mówi Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

Wstępny plan rządu odnośnie tworzenia Punktów Szczepień Masowych miał nieco inne założenia i spodziewaliśmy  się, że szczepienia w lubańskim punkcie ruszą jeszcze w kwietniu. Rząd jednak zmodyfikował nieco swoje wstępne ustalenia. W rezultacie na początku działalność rozpocznie kilkanaście punktów pilotażowych rozsianych po całym kraju.

- 19 kwietnia uruchomimy pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych, czyli o dzień wcześniej niż zapowiadaliśmy i razem z nim 16 punktów w ramach pilotażu – informował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk na konferencji prasowej z 13 kwietnia.

Kolejne punkty szczepień mają być otwierane w następnych tygodniach. Wśród nich znajduje się punkt szczepień w Lubaniu. Jego lokalizacja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zyskała akceptację. Wobec zielonego światła samorząd w ciągu najbliższych tygodni będzie przygotowywał wskazane miejsce, aby można było działać na najwyższym poziomie i w pełni bezpiecznie. Dalsze szczegóły sprawy będą podawane na bieżąco, gdyż trwają intensywne prace związane z uruchomieniem lubańskiego punktu.

(ŁCR)

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...