Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-07-2020

Za wsparcie, jakie może być pozyskane z Funduszu Inwestycji Samorządowych Lubań planuje wyremontować ulicę Grunwaldzką i część ulicy Tkackiej.

W artykule "Prawie milion dla Lubania" (opublikowanym w kwietniu na stronie miasta) informowaliśmy o tym, że Gmina Miejska Lubań znalazła się na liście gmin objętych dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2020 r. została ujęta przebudowa ulic: Tkackiej, Mikołaja i Granicznej wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Wnioskowana i przyznana kwota z tego źródła dofinansowania wynosi 983 174,00 złotych. Wartość projektu wraz z wkładem własnym (421 361,00 zł) ogółem opiewa na kwotę 1 404 535,00 złotych.

Lista dróg objętych remontem może się wydłużyć, dzięki środkom jakie możemy pozyskać z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Lubań ma możliwość aplikowania o 1 204 989 zł, o czym pisaliśmy w artykule „Tarcza dla Lubania”. Ta suma pozwoliłaby kontynuować prace drogowe w rejonie starego miasta. Tym razem miasto skupiłoby się na wymianie nawierzchni, ale też chodników czy oświetlenia na ulicy Grunwaldzkiej oraz w części ulicy Tkackiej (tj. fragmentu, który nie będzie wyremontowany przy planowanej przebudowie ze wsparciem pochodzącym z Funduszu Dróg Samorządowych). W sierpniu Gmina Miejska Lubań złoży odpowiedni wniosek o środki na inwestycję, a po zdobyciu funduszy podejmie dalsze kroki w tej sprawie.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...