Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

20-02-2023

Wyjście klas I-III do kina "Wawel"

Dnia 09 lutego 2023r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w kinie „Wawel” w Lubaniu w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Społecznej i Medialnej ,,KinoSzkoła”.

18-02-2023

Nowe pracownie (VR, 3D oraz techniczna) w lubańskiej Jedynce!

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” SP nr 1 zakupiła wyposażenie techniczne w kwocie 160 500 zł. Jest ono niezbędne do rozwoju nowych umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to głównie nowoczesny sprzęt, który pozwoli urozmaicić zajęcia szkolne.

18-02-2023

Z przytupem w 2023 r., czyli kolejne poczynania na świetlicy!

Za nami kilka tygodni bieżącego roku. Przez ten czas dużo się u nas działo. Zatem do najciekawszych i najważniejszych wydarzeń na świetlicy szkolnej należały: - „Zima wokół nas”. Dzieci wyklejały różnorodne prace o tematyce zimowej oraz przygotowały kolorowe ilustracje do kalendarza na 2023 rok.

18-02-2023

„Walentynki dla chłopaka i dziewczynki” - wyjątkowa poczta w SP1

Dzień 14 lutego jest powszechnie znany jako Walentynki. To czas okazywania sobie uczuć, a przez wielu nazywany świętem zakochanych. Tradycyjnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem opiekuna – pani Agnieszki Janickiej, zorganizowali pocztę walentynkową.

15-02-2023

Udział lubańskiej Jedynki w akcji „Góra grosza”!

W drugim tygodniu lutego br., w SP1, miała miejsce ogólnopolska zbiórka pn. „Góra grosza”. Uczniowie i nauczyciele mogli przynosić monety od 1 gr do 5 zł do specjalnych puszek rozlokowanych w szkole. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną później przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną dla potrzebujących dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin na terenie całej Polski.

15-02-2023

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW I ICH RODZICÓW

W dniu 08 lutego 2023r. r. po raz kolejny podczas dnia otwartego gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Te cykliczne spotkania mają na celu oswojenie dzieci ze szkołą, pokazanie, że nauka może być świetną zabawą i ciekawą przygodą. Dzień otwarty służy także rozwianiu obaw rodziców, którzy na pewno bardzo przeżywają ten nowy etap w życiu swoich pociech.

14-02-2023

Zabawa karnawałowa w SP1, czyli coś dla duszy i ciała!

W piątek, 10.02, w naszej szkole – w sali gimnastycznej – odbyła się długo oczekiwana zabawa karnawałowa. Wystrój wnętrza, na tę specjalną okazję, odmienił diametralnie to pomieszczenie. Dekoracje zrobiły bowiem mamy naszych dzieci – nauczycielki z Ukrainy, z wielkim sercem i zaangażowaniem w ten sposób dziękując, za rok wspólnej nauki. Właśnie w tym niecodziennym anturażu, uczniowie SP1 podzieleni na trzy tury, tj. kl. I-III, IV-VI i VII-VIII, bawili się we własnym gronie pod okiem nauczycieli.

14-02-2023

Nasz „Five o'clock”, czyli spotkanie przy herbatce z kulturą angielską

Nauka języka angielskiego to nie tylko słówka i gramatyka... Dnia 1 lutego, w SP1, odbyło się całodzienne wydarzenie pn. „Spotkanie przy herbatce z kulturą angielską”. Nasi uczniowie - w sposób pozytywny i wesoły - mogli poznać historię oraz kulturę picia herbatki w Wielkiej Brytanii. Tradycja spotkań przy tym napoju jest bowiem nieodłącznym elementem i filarem kultury anglosaskiej.

14-02-2023

Piękno ukryte w słowach – szkolny konkurs recytatorski kl. 7-8

W dniu 8 lutego br. odbyły się eliminacje szkolne „XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. VII-VIII” pod hasłem „Świat wartości”. Wzięło w nich udział sześć uczennic. Trudną sztukę deklamacji oceniało zaś jury konkursowe w składzie: pani Jadwiga Gruszka i pan Marcin Lewandowski.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...