Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

17-03-2019

Malowanie na stretch folii

W ramach zajęć dzieci malowały farbami na folii. To doskonała zabawa plastyczna, pobudzająca zmysły.

17-03-2019

Zakładamy ogródek

W tym tygodniu założyliśmy ogródek. Posadziliśmy warzywa: cebulkę, pietruszkę i koperek. Postawiliśmy na parapecie doniczki z warzywami, aby miały dostęp do słońca. Będziemy codziennie podlewać nasionka i warzywka wodą, aby wyrosły i były gotowe do zjedzenia.

17-03-2019

Cebulka i szczypiorek - praca plastyczna

Na zajęciach dzieci przyglądały się cebulce, określały jej zapach i kolor. Dowiedziały się, że z cebulki wyrośnie zielony szczypiorek. Segregowały cebulę i szczypiorek, a także według wielkości. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną: pokolorowały kredkami cebulkę i szczypiorek.

17-03-2019

Rytmika

Zajęcia rytmiki rozwijają inteligencję emocjonalną dzieci i ich wrażliwość, potrafią dodać energii i wprawić w dobry nastrój, ale również wyciszyć i uspokoić. W tym tygodniu na zajęciach z rytmiki dzieci ćwiczyły z kolorowymi kółkami.

17-03-2019

Zabawa z woreczkami

Zabawa z woreczkami sensorycznymi wpływa na rozwój ruchowy i sprawność fizyczną dziecka. W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i ciekawie spędzały czas.

17-03-2019

Praca plastyczna- konwalie

Soczystą zielenią, już pokryły rowy, w małym gaju przy ruczaju, liście konwaliowe. Niech przywołują wiosnę!

11-03-2019

Malowanie farbkami w grupie młodszej

Malowanie farbkami to jedno z ulubionych zajęć Naszych maluchów. Dzieci są bardzo szczęśliwe, gdy w ruch idą pędzle i farbki. Oprócz niesamowitej zabawy, powstają piękne i kolorowe arcydzieła Naszych małych artystów.

11-03-2019

Dzień Kobiet u maluszków

Dużo szczęścia, radości niech Ci w domku miłość gości. Kłaniam się nisko, bo jest jeszcze ślisko. W rączki całuję, życzonka przekazuję. Bo Dzień Kobiet jest od tego, żeby powiedzieć wszystkiego...

10-03-2019

Zabawy pomponami

Zabawa z pomponami to świetne ćwiczenie dla dzieci. Zadaniem było przenoszenie pomponów za pomocą szczypiec na talerzyki. Już samo dotykanie pomponów przynosi korzyści, ponieważ dostarcza wrażeń dotykowych, a mały rozmiar pomponików wymusza u dzieci doskonalenie chwytu pęsetkowego.

10-03-2019

Teatrzyk "Pani Zamieć"

W piątek w przedszkolu nr 3 odbył się teatrzyk pt "Pani Zamieć". Dzieci ze żłobka także wybrały się, aby obejrzeć spektakl.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...