Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

09-12-2018

Wizyta Św. Mikołaja

Święty mikołaju dzieci już czekają. Gdzież Ty, gdzie? A Święty Mikołaj przez komin zawołał -Spieszę się! Wizyta Świętego Mikołaja w PM nr 5 w Lubaniu to ważne wydarzenie wszystkich przedszkolaków.

09-12-2018

"W krainie wróżb i czarów" - PM1

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z Rodzicami, powierzonych naszej opiece dzieci. Również taką okazją stało się spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i nauczycielek z grupy najstarszej z okazji Andrzejek pt. „W Krainie wróżb i czarów”.

10-12-2018

Problemy Mikołaja z przybyciem do dzieci z Przedszkola Słonecznego

Wizyta Świętego Mikołaja, to dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki przymaszerowały pod Dom Kultury, aby powitać tajemniczego gościa, jednak nie zastały go tam... wpadł w nieoczekiwane tarapaty.

08-12-2018

Zabawy z klamerkami

W piątek dzieci robiły tzw "klamerkowe pranie". Klamerki to fantastyczne narzędzie do wzmacniania pracy mięśni nadgarstka. Dziecko naciskając na obie części spinacza aktywuje mięśnie dłoni. Jest to też doskonałe ćwiczenie chwytu pęsetkowego, który jest później bardzo potrzebny do wielu czynności.

08-12-2018

Orkiestra mikołajkowa

Trwa okres mikołajkowy, więc razem z P.Anią, P.Dyrektor Żłobka oraz dziećmi stworzyliśmy Świąteczno-Mikołajkową Orkiestrę.

08-12-2018

Praca plastyczna: Mikołaj

W tym tygodniu dzieci wykonały pracę plastyczną że św Mikołajem w temacie. Czerwona czapka, broda z waty i Mikołaj gotowy.

08-12-2018

Odwiedziny Św Mikołaja

Dnia 3 grudnia dzieci ze starszego żłobka wybrały się do przedszkola na teatrzyk "Zimowa opowieść" w wykonaniu aktorów z Agencji artystycznej Kanon z Krakowa. Po przedstawieniu odwiedził nas św Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Radości nie było końca:)

07-12-2018

Udane starty zawodniczek lubańskiej Jedynki – zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt

Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji. Tenis stołowy polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

07-12-2018

Sukces grupy tanecznej lubańskiej Jedynki podczas Andrzejkowego Festiwalu Talentów w OKiS w Leśnej

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IX edycji festiwalu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu. W tym roku współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej i to właśnie tam pojechała nasza drużyna, by zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

07-12-2018

6 – go grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie!

W tegoroczne Mikołajki Akademię Malucha odwiedziło aż pięciu Mikołajów. Jak wiemy, każdy Akademik to grzeczny przedszkolak, więc nikogo nie zdziwiła ilość przybyłych gości, którzy chcieli obdarować dzieci prezentami.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...