Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

11-12-2018

Smakiem i zapachem malowane – konkurs na najpiękniejsze piernikowe cudo w SP1

W naszej szkole już od kilku dni pachniało korzennym aromatem. Wystrój szkolnego korytarza zdobią piękne wyroby piernikowe. Przykuwają uwagę wielu i z pewnością działają na wszelkie zmysły a nawet dodają magii i cudownej atmosfery.

11-12-2018

Przedświąteczne kino uczniów SP1

Do świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze co prawda trzy tygodnie, to jednak uczniowie klas I-III już teraz mogą wczuć się w ich klimat. W ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” w dniu 5XII obejrzeliśmy w kinie Wawel film pt. „Ratujmy Mikołaja”.

11-12-2018

Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w SP1

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka-to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera, kolejny raz nauczyciele klas I-III, przy finansowym wsparciu...

10-12-2018

Problemy Mikołaja z przybyciem do dzieci z Przedszkola Słonecznego

Wizyta Świętego Mikołaja, to dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki przymaszerowały pod Dom Kultury, aby powitać tajemniczego gościa, jednak nie zastały go tam... wpadł w nieoczekiwane tarapaty.

09-12-2018

Wizyta Św. Mikołaja

Święty mikołaju dzieci już czekają. Gdzież Ty, gdzie? A Święty Mikołaj przez komin zawołał -Spieszę się! Wizyta Świętego Mikołaja w PM nr 5 w Lubaniu to ważne wydarzenie wszystkich przedszkolaków.

09-12-2018

Grudniowy gość - Św Mikołaj

Komu jeszcze prezent - komu, bo Mikołaj gna do domu !....Wizyta Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku.

09-12-2018

"W krainie wróżb i czarów" - PM1

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z Rodzicami, powierzonych naszej opiece dzieci. Również taką okazją stało się spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i nauczycielek z grupy najstarszej z okazji Andrzejek pt. „W Krainie wróżb i czarów”.

08-12-2018

Zabawy z klamerkami

W piątek dzieci robiły tzw "klamerkowe pranie". Klamerki to fantastyczne narzędzie do wzmacniania pracy mięśni nadgarstka. Dziecko naciskając na obie części spinacza aktywuje mięśnie dłoni. Jest to też doskonałe ćwiczenie chwytu pęsetkowego, który jest później bardzo potrzebny do wielu czynności.

08-12-2018

Orkiestra mikołajkowa

Trwa okres mikołajkowy, więc razem z P.Anią, P.Dyrektor Żłobka oraz dziećmi stworzyliśmy Świąteczno-Mikołajkową Orkiestrę.

08-12-2018

Praca plastyczna: Mikołaj

W tym tygodniu dzieci wykonały pracę plastyczną że św Mikołajem w temacie. Czerwona czapka, broda z waty i Mikołaj gotowy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...