Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

11-02-2018

Zimowe spacerki

W tym tygodniu wybraliśmy się na spacerek odwiedzić kaczuszki. Jakie było zadowolenie dzieci, gdy okazało się, że cała kacza rodzinka przypłynęła rzeką prosto w naszym kierunku. Radości nie było końca:)

11-02-2018

Dzień Nutelli

Dnia 5 lutego obchodziliśmy Dzień Nutelli. Ten słodki wyrób poprawia nastrój i pozytywnie wpływa na myślenie i koncentrację.

08-02-2018

Tłusty czwartek w młodszym żłobku

Tradycja "tłustego czwartku" wpisuje się również w zwyczaje naszego żłobka. Dzieci z okazji tego słodkiego dnia wykonały samodzielnie pączuszki,które pomalowały farbami i posypały pyszną czekoladą.

04-02-2018

Maski karnawałowe

Czas karnawału trwa, dlatego dzieci zrobiły kolorowe maski karnawałowe. Pomalowały je farbami i przykleiły na nie piórka.

04-02-2018

Bal Karnawałowy w żłobku

We środę odbył się w żłobku Bal Karnawałowy. Bal Karnawałowy dla dzieci to dzień magiczny, często wyczekiwany bardzo długo.

04-02-2018

Ćwiczenia oddechowe z piórkiem

We wtorek odbyły się ćwiczenia oddechowe z piórkiem, np. zdmuchiwanie piórka z ręki i łapanie, dmuchanie na piórko, aby jak najdłużej było w powietrzu, mocne dmuchnięcie, aby piórko poleciało jak najdalej, łaskotanie piórkiem po czole, brodzie, czy policzku .

01-02-2018

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

28-01-2018

Bałwanki z papierowej serwetki

Jak zima, to oczywiście pora na bałwanki. Na zajęciach plastycznych dzieci posmarowały klejem kartki, następnie przyklejały bałwanki, oczka, nosek, buźkę, guziki i kapelusz.

28-01-2018

Dokarmiamy ptaszki zimą

Rolki papieru toaletowego można wykorzystać na różne sposoby. My z rolek postanowiliśmy zrobić ptasi gadżet, tj. pyszny przysmak dla ptaszków. Rulony posmarowane masłem orzechowym dzieci obtoczyły w ziarenkach wysypanych na tacce. Potem same zawiesiły na gałązkach drzew na placu przedszkolnym .

28-01-2018

Prawdziwy śnieg w żłobku

W ubiegłym tygodniu odbyły się "śniegowe zajęcia". Troszkę śniegu nasypało, więc wykorzystaliśmy to i bawiliśmy się śniegiem na sali. Robiliśmy doświadczenia z prawdziwego śniegu, który się topi i jest zimny w dotyku. Wszystkim bardzo podobała się taka forma zajęć.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...