Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

21-12-2018

Kwalifikacja do finałów zDolnego Ślązaczka

Po raz kolejny Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i DODN we Wrocławiu podjęli się organizacji zDolnego Ślązaczka. To już XVI edycja konkursu o zasięgu wojewódzkim, skierowanego do wszystkich uczniów klas IV –VIII szkół podstawowych Dolnego Śląska.

21-12-2018

Projekt eTwining

eTwinning to społeczność szkolna, która gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy( nie tylko) a współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych.

20-12-2018

Święta tuż, tuż...

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej urokliwe i rodzinne święta. Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych.

20-12-2018

Siatkarski przepis na sukces – udział w zawodach miejskich w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

W dniu 13 grudnia 2018 roku na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbyły się eliminacje miejskie w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z trzech szkół podstawowych - trzy zespoły chłopców i dwa dziewcząt.

18-12-2018

Sukces uczennic lubańskiej Jedynki –1 i 3. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS

W dniu 12 grudnia br. odbyła się w naszej szkole IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”, w której wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Lubania.

18-12-2018

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym chłopców w lubańskiej Jedynce

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu była organizatorem finału powiatu lubańskiego w tenisie stołowym chłopców. Tegoroczne rozgrywki skupiły grupy wiodące prym w tej dyscyplinie sportowej.

18-12-2018

Szkolny konkurs szopek bożonarodzeniowych w lubańskiej Jedynce

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XVI edycji konkursu na „Szopkę bożonarodzeniową”. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przy Parafii Św. Trójcy w Lubaniu.

15-12-2018

Warsztaty Ekologiczne w SP1

O tym, że śmieci można powtórnie wykorzystać, wie chyba każdy, także nasi uczniowie. W związku z tym, aby jeszcze bardziej przybliżyć to zjawisko, 10 grudnia 2018r. dla uczniów klas I-III odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Dobre rady na odpady”.

15-12-2018

Finały konkursu KOMA - reprezentanci z SP1

W dniach 1 i 8 grudnia odbyły się finały konkursu matematycznego KOMA. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy zdobyli kwalifikacje na etapie szkolnym: Marcin Segedyn (klasa VIA) w kategorii Młodzików i Maciej Brankowski (klasa IIIBG) w kategorii Juniorów.

11-12-2018

Wizyta znamienitego gościa w lubańskiej Jedynce – szkolne mikołajki

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia. To z pewnością moment, w którym niemal każdy chce stać się dobrym świętym. Ten dzień w naszej szkole był pełen niespodzianek, a wszystko to było związane z wizytą wyjątkowego gościa – Mikołaja.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...