Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

11-06-2018

Sukces siódmoklasisty z lubańskiej Jedynki w lekkoatletyce

Mateusz Franczak ma na swoim koncie sporo zwycięstw. Na scenie biegowej jest już od kilku lat i z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. Uczeń siódmej klasy, pełen energii i niesamowicie szybki, ma na swoim koncie starty i medale w wielu ważnych imprezach sportowych.

09-06-2018

Kolejny sukces w piłce plażowej zawodniczek z SP1

Dnia 05.06.18 r. na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozegrano mecze finałowe strefy jeleniogórskiej w plażowej piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyły mistrzowskie drużyny z powiatów naszego regionu, a mecze rozgrywano w dwóch grupach.

07-06-2018

Siatkarki w akcji! - pierwsze miejsce w plażowej piłce siatkowej

W dniach 29 i 30 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w zawodach powiatu lubańskiego w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Wanessa Szylin, Zuzanna Wieczorek, Kinga Wolreiter oraz Martyna Halczuk nie miały sobie równych. Dziewczyny wygrywały wszystkie mecze! Brawo!

04-06-2018

Dzień Dziecka w lubańskiej Jedynce

Kiedy pokazać dzieciom, że aktywny wypoczynek, nauka przez zabawę to sprawy niezwykle radosne i emocjonujące, kiedy wprowadzić w dzieciach chęć rywalizacji i potrzebę aktywności? Otóż wtedy, kiedy można uczynić z tego święto.

28-05-2018

Zawody lekkoatletyczne strefy jeleniogórskiej

Zawody lekkoatletyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych sportowców. W dniu 24.05.2018 w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Lekkoatletyczne strefy jeleniogórskiej. Zawody zgromadziły najlepszych lekkoatletów w regionie.

28-05-2018

Udział lubańskiej Jedynki w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych

10 medali, rekord szkoły na dystansie 100 m – tak oto można zilustrować kolejny sportowy sukces naszych uczniów. W odbywających się w dniu 17 maja 2018 r. „Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubańskiego w Lekkiej Atletyce” w Pisarzowicach nasza reprezentacja nie miała sobie równych!

22-05-2018

Sukces w obiektywie uczennicy SP1

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu klasy gimnazjalnej III a, Marcelina Szłabowicz wzięła udział w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym, którego hasło przewodnie brzmiało „Przyroda nas zachwyca”.

22-05-2018

Wizyta trzecioklasistów z SP1 w Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu

W dniu 15.05.2018 klasa III a wraz z wychowawcą Elżbietą Chilińską odwiedziła Powiatową Straż Pożarną w Lubaniu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy strażaka oraz utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i w miejscu publicznym.

22-05-2018

Udział najmłodszych w konkursie technicznym

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w wielu akcjach proekologicznych. Tym razem wzięli udział w konkursie technicznym dla uczniów placówek powiatu lubańskiego pod hasłem „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”.

12-05-2018

Jedynka na targach gospodarczych Konventa w Löbau

W dniach 28-29.04.2018 nasza szkoła brała udział w targach gospodarczych KONVENTA w Löbau (Niemcy). Uczestniczyliśmy w tym w ramach projektu finansowanego z funduszy UE, a koordynatorem całości przedsięwzięcia po stronie lubańskiej było Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...