Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

15-12-2018

Warsztaty Ekologiczne w SP1

O tym, że śmieci można powtórnie wykorzystać, wie chyba każdy, także nasi uczniowie. W związku z tym, aby jeszcze bardziej przybliżyć to zjawisko, 10 grudnia 2018r. dla uczniów klas I-III odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Dobre rady na odpady”.

15-12-2018

Finały konkursu KOMA - reprezentanci z SP1

W dniach 1 i 8 grudnia odbyły się finały konkursu matematycznego KOMA. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy zdobyli kwalifikacje na etapie szkolnym: Marcin Segedyn (klasa VIA) w kategorii Młodzików i Maciej Brankowski (klasa IIIBG) w kategorii Juniorów.

11-12-2018

Wizyta znamienitego gościa w lubańskiej Jedynce – szkolne mikołajki

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia. To z pewnością moment, w którym niemal każdy chce stać się dobrym świętym. Ten dzień w naszej szkole był pełen niespodzianek, a wszystko to było związane z wizytą wyjątkowego gościa – Mikołaja.

11-12-2018

Smakiem i zapachem malowane – konkurs na najpiękniejsze piernikowe cudo w SP1

W naszej szkole już od kilku dni pachniało korzennym aromatem. Wystrój szkolnego korytarza zdobią piękne wyroby piernikowe. Przykuwają uwagę wielu i z pewnością działają na wszelkie zmysły a nawet dodają magii i cudownej atmosfery.

11-12-2018

Przedświąteczne kino uczniów SP1

Do świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze co prawda trzy tygodnie, to jednak uczniowie klas I-III już teraz mogą wczuć się w ich klimat. W ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” w dniu 5XII obejrzeliśmy w kinie Wawel film pt. „Ratujmy Mikołaja”.

11-12-2018

Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w SP1

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka-to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera, kolejny raz nauczyciele klas I-III, przy finansowym wsparciu...

07-12-2018

Udane starty zawodniczek lubańskiej Jedynki – zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt

Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji. Tenis stołowy polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

07-12-2018

Sukces grupy tanecznej lubańskiej Jedynki podczas Andrzejkowego Festiwalu Talentów w OKiS w Leśnej

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IX edycji festiwalu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu. W tym roku współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej i to właśnie tam pojechała nasza drużyna, by zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

05-12-2018

Gala Stypendialna - nasza stypendystka!

Dobrze rozpoczął się grudzień w SP1. Otóż w minioną sobotę w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu odbyła się XVIII Gala Stypendialna Programu zDolny Śląsk, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Uczennica klasy VII c Julia Figurska odebrała akt stypendialny...

05-12-2018

Happening z okazji Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS w SP1

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS pod nazwą „Tolerancja-INNY nie znaczy gorszy” obchodzony jest 1 grudnia. Dzień ten niesie przesłanie solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. To szczególny czas, w którym staramy się przełamywać bariery...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...