Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

02-04-2018

Uczennice lubańskiej Jedynki - siatkarki z klubu UKS Lubań wywalczyły wicemistrzostwo Dolnego Śląska

W dniu 25 marca br. dwie uczennice naszej szkoły: Julia Figurska (VI c) - rozgrywająca i Zuzanna Wieczorek (VII a) - atakująca, wzięły udział w czwartym etapie finałowych rozgrywek siatkarskich o tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

02-04-2018

Mistrz Ortografii w klasach II - III w SP1

Konkursy ortograficzne rozwijają uzdolnienia i zainteresowania dzieci, upowszechniają kulturę językową, kształtują nawyki posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozbudzają wrażliwość ortograficzną. Nie może ich zabraknąć w wydarzeniach szkolnych. Co roku piszą je nawet najmłodsi uczniowie.

26-03-2018

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III w SP1

W dniu 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyroda nas zachwyca”. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 24 uczestników z klas I-III.

26-03-2018

Zawody strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym chłopców

W dniu 08 marca br. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w zawodach strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym. Tegoroczne rozgrywki finałowe odbyły się w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry.

26-03-2018

XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny

Nasz uczeń Dawid Kurkowski z klasy IICG najlepszym geografem powiatu. Dnia 14.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny dla Gimnazjalistów. W konkursie uczestniczyło pięć szkół powiatu lubańskiego.

26-03-2018

Pierwszy Dzień Wiosny - Europejski Dzień Języków Obcych w SP1

W tegorocznych obchodach Dnia Języków Obcych uczestniczyła niemal cała społeczność szkolna. 21 marca br. w naszej szkole nie było zajęć dydaktycznych. Przygotowaliśmy sporo ciekawych rozwiązań i inicjatyw na rzecz promocji języków obcych.

13-03-2018

Kobieta w roli głównej - uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet w lubańskiej Jedynce

W dniu 8 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet. Przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem pani Bożeny Giżyckiej i uczniów z klasy IV b, V b oraz oddziałów gimnazjalnych i artystów z kółka muzycznego, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

13-03-2018

Mistrzowie halowej piłki nożnej

W dniu 8 marca br. odbył się finał miejski w halowej piłce nożnej klas siódmych szkół podstawowych. Celem rozgrywek była popularyzacja piłki nożnej pięcioosobowej oraz wyłonienie najlepszej drużyny w regionie.

13-03-2018

Uczeń lubańskiej Jedynki wicemistrzem w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

W dniu 7 marca br. uczeń naszej szkoły wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Przyroda nas zachwyca”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...