Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-05-2024

Tuż po weekendzie majowym w kalendarzu po raz kolejny pojawia się niecodzienna data. Bez wątpienia można ją potraktować jako życiowy znak stop, ponieważ tego dnia obchodzimy święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie.

79 lat po zakończeniu działań wojennych coraz trudniej znaleźć ludzi, którzy pamiętają czasy wojennej zawieruchy. Choć ci już nieobecni zostawili po sobie trwały ślad w postaci wspomnień, ważne jest, aby nadal z oddaniem pielęgnować pamięć o przeszłości. Służą temu apele i uroczystości, które niekiedy w symboliczny sposób pozwalają oddać hołd ludziom bądź wydarzeniom.

Jak co roku, w obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa włączyli się lubanianie. Na wspólne przeżywanie 8 maja zapraszali mieszkańców Burmistrz Miasta Lubań Grzegorz Wieczorek oraz Starosta Lubański Zbigniew Zjawin. Tego dnia reprezentanci samorządu miejskiego i powiatowego, służby mundurowe, przedstawiciele oświaty oraz spółek miejskich złożyli biało-czerwone wiązanki pod kurhanem Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło pocztów sztandarowych z lubańskich szkół. Następnie zgromadzeni uczestniczyli w mszy św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele Świętej Trójcy w Lubaniu.

Należy pamiętać, że Narodowy Dzień Zwycięstwa to nie tylko państwowe święto nawiązujące do ważnego wydarzenia w dziejach Europy. To również czas refleksji, pozwalający z większą uwagą docenić wolność i niepodległość.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...