Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-03-2024

26 marca w Sali Rajców miejskiego ratusza radni spotkali się na 88. i ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Lubań.

rada miasta wraz z burmistrzem, wiceburmistrzem i skarbnikiem stoją na schodach prowadzących do ratusza

W pierwszej kolejności zebrani przyjęli protokół z sesji, która odbyła się 27 lutego.

Zgodnie z harmonogramem kolejnym punktem obrad było sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta Lubań w okresie między sesjami. Tu pojawiły się ze strony radnych pytania dotyczące przebudowy ulic w ścisłym centrum miasta, a także terminów realizacji działań związanych z rewitalizacją Wieży Trynitarskiej i budynku dawnej szkoły łacińskiej (obecnie siedziba MOPS) oraz przebudową pomieszczeń dawnej Szkoły Podstawowej nr 3 na potrzeby żłobka. Padło także pytanie dotyczące programu „Rozświetlamy Polskę”.

Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2023 rok zostało przyjęte bez uwag. 

W dalszej kolejności radni zajęli się uchwałami w sprawach:

  • przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Lubań w 2024 roku,
  • zmiany w budżecie Gminy Miejskiej Lubań na 2024 rok,
  • zmiany uchwały w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2024 – 2036.

Wszystkie powyższe dokumenty zostały podjęte jednogłośnie. 

Miłym akcentem były upominki, które radni otrzymali w podziękowaniu za prawie 6 lat pracy na rzecz lokalnej społeczności. 

Nie zapomniano także o tych, którzy odeszli w trakcie kończącej się kadencji. Burmistrz Arkadiusz Słowiński i Przewodniczący Rady Miasta Lubań Kamil Glazer złożyli wiązanki na grobach zmarłych w 2020 roku radnych Henryka Rogackiego i Jana Hofbauera. 

Kolejna sesja Rady Miasta Lubań odbędzie się już w innym, a na pewno mniejszym składzie. W zbliżających się wyborach samorządowych wybierzemy bowiem jedynie 15 radnych w 15 okręgach jednomandatowych. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...