Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-11-2023

Akcja promująca bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach. 

By zadbać o ich bezpieczeństwo i przypomnieć o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem, Krajowa Rada Bezpieczeństw Ruchu Drogowego prowadzi cykl warsztatów, w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej, w całej Polsce pod hasłem Senior na drodze do … bezpieczeństwa! Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze. 

W oparciu o zebrane doświadczenia z cykli spotkań, został przygotowany folder, który można traktować, jak gotową instrukcję postępowania dla jednostek samorządu terytorialnego, a także wszystkich organizacji działających na rzecz osób po 60 roku życia. Link do pobrania folderu https://seniornadrodze.pl/materialy-edukacyjne, który znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl.
Publikacja jest przydatnym i praktycznym źródłem wiedzy, w tym zakresie. Zachęcamy do pobrania folderu, zapoznania się i stosowania.

 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...