Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-03-2023

W ramach promocji elektromobilności Urząd Miasta Lubań otrzymał do testów samochód Volkswagen ID.3.

Elektryczny Volkswagen, wypożyczony od firmy Tauron, przez trzy tygodnie był wykorzystywany przez pracowników Gminy Miejskiej Lubań przede wszystkim do doręczeń bieżącej poczty. 

Pojazd świetnie sprawdza się w warunkach miejskich. Jest cichy, ekonomiczny (roczne koszty ładowania są niemal cztery razy niższe, niż koszty benzyny), a przede wszystkim jego użytkowanie nie powoduje wydzielania do atmosfery szkodliwych substancji.

Zalety aut elektrycznych to także wysoka wydajność silnika, niższa awaryjność, prosta obsługa oraz duża żywotność nowoczesnych akumulatorów, oczywiście pod warunkiem ich prawidłowej eksploatacji. 

Warto tu wspomnieć, że być może już wkrótce na terenie Lubania pojawią się ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Jedna z firm oferujących takie usługi prowadzi obecnie rozmowy na ten temat z Tauronem. Jest to dobra wiadomość, bo liczba aut na prąd powoli wzrasta, również w naszym mieście. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...