Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-02-2023

Nauka języka angielskiego to nie tylko słówka i gramatyka... Dnia 1 lutego, w SP1, odbyło się całodzienne wydarzenie pn. „Spotkanie przy herbatce z kulturą angielską”. Nasi uczniowie - w sposób pozytywny i wesoły - mogli poznać historię oraz kulturę picia herbatki w Wielkiej Brytanii. Tradycja spotkań przy tym napoju jest bowiem nieodłącznym elementem i filarem kultury anglosaskiej.

Zatem w naszej szkole została przygotowana specjalna sala, gdzie młodzież miała możliwość zamówić i napić się różnego rodzaju herbat, a także zjeść smaczny poczęstunek. Pięknie nakryte stoły, okrągłe i kwadratowe obrusy, śliczne zastawy z dzbankami, filiżankami oraz kubeczkami – dzięki temu ta klasa zmieniła się w uroczą, klimatyczną herbaciarnię. Ponadto w jej wnętrzu, na ścianach, zawisły specjalne prezentacje tematyczne w formie plakatów, z których uczniowie mogli dowiedzieć się, m.in. skąd wzięła się tradycja picia herbaty (tea time) oraz jaką pije się w Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że dziewczęta i chłopcy licznie oblegali tę niezwykłą klasę w czasie przerw. Wstępowali z wielkim entuzjazmem po aromatyczny napój oraz słodkie przekąski (pyszne herbatniki z dżemem czy muffiny). Tego dnia, na 17:00, zaprosiliśmy też rodziców naszych uczniów, którzy nie omieszkali zajrzeć i skorzystać z bogatej oferty wyjątkowej herbaciarni. Wszystkie środki, które udało nam się zebrać w czasie tego niezwykłego wydarzenia, przekażemy na cele szkolne, tj. zakup pomocy dydaktyczno-językowych dla uczniów. 
 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za duży odzew i liczny udział, w szczególności rodzicom naszych dzieci – bez ich wypieków to wydarzenie nie było tak wspaniałe i smakowite. 
 
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie ww. wydarzenia były panie: Sylwia Matusiak i Iwona Jurkowska - nauczycielki języka angielskiego. Podziękowania, za pomoc w obsłudze i organizacji poczęstunku, należą się również Samorządowi Uczniowskiemu z opiekunem panią Agnieszką Janicką na czele. 
 
MLe
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...