Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-01-2023

Niestety, stare porzekadło swoje, a życie - w tym wypadku nieprzewidywalne zawody sportowe - swoje. Ale od początku... Dnia 16 stycznia br., w SP nr 5 w Zgorzelcu, odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII).

 W turnieju rywalizowały trzy drużyny, które są mistrzyniami poszczególnych powiatów: zgorzeleckiego (SP nr 5 w Zgorzelcu - gospodarz), lubańskiego (SP nr 1 w Lubaniu) oraz bolesławieckiego (SP nr 4 w Bolesławcu). Zawody rozegrano - tradycyjnie - systemem każdy z każdym. Stawką było końcowe zwycięstwo oraz awans dwóch najlepszych zespołów szkolnych do kolejnego etapu, tj. finału strefy jeleniogórskiej, który zaplanowano pod koniec stycznia br. Rywalizacja była zacięta. Najpierw SP 5 ze Zgorzelca pokonała nasze dziewczęta, by odnieść kolejne zwycięstwo nad reprezentacją SP 4 z Bolesławca. Obie drużyny musiały przełknąć gorycz porażki, gdyż gospodarz zawodów był ewidentnie poza zasięgiem startujących ekip i wywalczył zasłużone I miejsce. Następnie zespół lubańskiej Jedynki spotkał się z rówieśniczkami z Bolesławca. Ostatni mecz rozgrywek miał zatem zdecydować, który z teamów zajmie II miejsce oraz uzyska prawo gry w turnieju finałowym. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji. Gra toczyła się kosz za kosz. Pod koniec meczu przewagę zdobyły zawodniczki z SP 4 i to one odniosły zwycięstwo 20:15, zajmując II miejsce. Naszym dziewczętom zaś przypadło finalnie III miejsce - pomimo porażki i braku awansu, są na podium. I to się też liczy!
 
Dziękujemy Wam za walkę oraz godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Dla nas jesteście najlepsze! 
  
Skład drużyny: Maja Białkowska, Victoria Grzybowska, Halina Mamos, Maja Ociesa, Dorota Oleksy, Laura Rzepa, Julia Tomkiewicz, Lena Tumiłowicz, Vanessa Wołoszyn, Maja Woszczyk.
 
Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański - nauczyciel wychowania fizycznego.
 
MLe
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...