Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-12-2022

Uroczyste podsumowanie roku w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyło się w ubiegły czwartek.

Podczas  tego roku słuchacze przez 94 godziny skakali, rozciągali się i napinali mięśnie pod bacznym okiem Pana Mariusza. Takiej formy i kondycji można Wam drodzy Państwo pozazdrościć. To sumując prawie osiem dni gimnastyki bez przerwy.  Brawo!

Guten Tag, heute ich lerne deutsch czy Hellow, todey is beatufull day dla naszych grup językowych te zwroty to pestka. Naukowcy dowiedli, że nauka języków obcych jest dobrą inwestycją w… zdrowie! Nauka języka obcego jest świetnym sposobem na trening umysłu. Wiecie to i Wy, dlatego od stycznia do grudnia uczestniczycie w cotygodniowych zajęciach językowych. 

Kto chciał zaktywizować swój umysł jeszcze bardziej, mógł uczestniczyć w zajęciach z doskonalenia pamięci. Podczas 155 godzin zmierzaliśmy się z zadaniami logicznymi, matematycznymi. Nie zabrakło także rysowania i pisania lewą ręką oraz wymyślania historyjek. Wszystko to dla dobra mózgu.

O seniorach można powiedzieć, że to złoci ludzie o srebrnych włosach. U nas srebrnych włosów nie ma aż tak wiele, ale są na pewno Złote Nutki. Podczas tegorocznych prób zespół wyśpiewał 72 godziny, tak by jak zawsze wspaniale prezentować się na scenach.

Słuchacze UTW uczestniczyli także, w licznych wykładach o różnorodnej tematyce oraz w zajęciach komputerowych. Dzięki panu Łukaszowi, dla niektórych świat internetu nie jest już tak obcy jak wcześniej.

Prawie 20 godzin upłynęło na spotkaniach grupy rękodzieła. Wiele pięknych prac powstało za sprawą naszych zdolnych Pań, a jeszcze więcej inspiracji.

Dla osób, które mają odwagę stawać scenie i bawić publiczność, odbywały się spotkania grupy teatralnej.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...