Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-11-2022

23.11. (środa) 2022 r. odbyła się V edycja konferencji bibliotekarzy pod hasłem „Zainspiruj się”. Tym razem głównym tematem była praca z młodzieżą.

Bibliotekarze z powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego oraz lwóweckiego spotkali się w naszej książnicy, aby wymienić się doświadczeniami. Posiłkując się prezentacjami multimedialnymi opowiedzieli o podjętych działaniach. Pochwalili się sukcesami i udzielali rad o sposobie podejścia do niektórych zagadnień. Przyznali, że nie obyło się bez trudności, które ostatecznie udało się rozwiązać. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dzieci i młodzież są wymagającą grupą odbiorców. Należy poświęcać im czas i starać się nadążyć za ich potrzebami. Jak zwykle przy takich okazjach, okazało się, że wymiana doświadczeń, współpraca i dzielenie się pomysłami to wartości niezwykle istotne w pracy bibliotekarza.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...