Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-11-2022

Igła, nitka, kolorowa mulina - tak w sobotę 19 listopada rozpoczęła się wielka przygoda lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych z rękodziełem.

Podczas świetnych warsztatów, prowadzonych przez rękodzielniczkę Magdę Ptak, uczestnicy projektu „Moda na zero waste” poznali podstawy ręcznego szycia oraz kreatywnego zdobienia ubrań. Ćwiczyli zwężanie ubrań, malowali tkaniny i uczyli się ściegów hafciarskich. Zachwyciły ich tradycyjne techniki, wykorzystane w nowoczesnej formie. Nowe umiejętności zaprocentują podczas dalszych prac nad kolekcją ubrań z „drugiej ręki". Młodzi uczestnicy chcą pokazać, że sięgać po -  z pozoru - już zbędne, używane rzeczy, nadając im nowe życie. Do wspólnej, kreatywnej pracy nad kolekcją młodzież zaprosi także lubańskich seniorów.

W projekcie bierze udział Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu oraz sympatycy KLM - młodzież szkolna z Lubania, powiatu lubańskiego i lwóweckiego, wśród nich uczniowie i uczennice: ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, ZSP im. KZL w Lubaniu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu.

Projekt "MODA NA ZERO WASTE" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, z udziałem KLM, w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” zachęca do kontaktu osoby z Lubania i okolicy zainteresowane udziałem w przyszłości w analogicznych kreatywnych warsztatach dla młodzieży, dorosłych lub seniorów:

  • drogą mailową na adres: pogranicze-csb@home.pl
  • lub w wiadomości prywatnej na profilu facebook (Stowarzyszenie.POGRANICZE)

Dowiedz się więcej o lubańskim Klubie Liderów Młodzieżowych:

  • FB: Stowarzyszenie.POGRANICZE
  • INSTAGRAM: klub_liderow_mlodziezowych
  • YOU TUBE: Stowarzyszenie Pogranicze
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...