Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-11-2022

Lubanianin Zbigniew Sawicki jako jeden z reprezentantów Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego przyczynił się do zajęcia drugiego miejsce na IV Mistrzostwach Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym.

Choć strzelanie z łuku kojarzy się raczej z zamierzchłą przeszłością, warto wiedzieć, że również dzisiaj nie brakuje zapaleńców, dla których dzień bez łuku jest dniem straconym. Co więcej, właśnie w Lubaniu mieszka zawodnik, który nie tylko uwielbia ten rodzaj sportu, ale również radzi sobie z nim doskonale. Tym razem Zbigniew Sawicki pokazał łuczniczą klasę podczas niecodziennego turnieju. Od 19 do 20 listopada trwały IV Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym Szczytno 2022. Oczywiste jest, że przy tego rodzaju rywalizacji liczy się nie tylko celność, ale również wytrwałość. Czteroosobowa drużyna Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego udowodniła, że potrafi celnie strzelać nawet przez kilkanaście godzin. Zbigniew Sawicki, Marek Milewski, Bartek Jankowski, Valeriy Bezusyy rywalizowali z zawodnikami z całej Polski. Całodobowy turniej stanowi duże wyzwanie dla łuczników, tym bardziej że łuk ma siłę naciągu rzędu 15 kg, a w jednej godzinie napina się go 80 razy, co równa się przeładowaniu materiału o wadze 1200 kg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności lubanianinowi Zbigniewowi Sawickiemu, za pokazanie prawdziwego kunsztu strzeleckiego oraz godne reprezentowanie swojego rodzinnego miasta.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...