Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-11-2022

We wtorek, 8 listopada, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej 3x3 chłopców - w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII).

Do gry o tytuł najlepszej drużyny w rejonie przystąpiły reprezentacje ze szkół podstawowych: z Pisarzowic, z Kościelnika, ze Świeradowa Zdroju, ze Smolnika oraz nasza placówka, tj. SP nr 1. Rozgrywki zostały rozegrane - tradycyjnie - systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu koszykarze lubańskiej Jedynki pokonali Pisarzowice 6:4. Kolejne dwa spotkania również zakończyły się wygranymi naszego zespołu - odpowiednio z Kościelnikiem 6:0 oraz ze Smolnikiem 5:1. O mistrzostwie powiatu decydowało zatem starcie z zawodnikami ze Świeradowa Zdroju. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 4:4. Dlatego zwycięzcę miała wyłonić trzyminutowa dogrywka lub przewaga dwóch punktów jednej ze stron. I tu podobnie, jak w poprzednich kategoriach (oraz turniejach finałowych), zabrakło nam odrobiny szczęścia. Ostatni - i w dodatku celny - rzut zdecydował o tym, że tytuł mistrzowski zdobyła ekipa ze Świeradowa. Nasza drużyna zajęła więc II miejsce oraz zdobyła wicemistrzostwo powiatu lubańskiego.