Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-11-2022

Biało-czerwono i radośnie było dziś w centrum Lubania. Hymn, pieśni patriotyczne i kolorowy korowód dzieci tańczących poloneza sprawiły, że wielu lubanian zatrzymało się na chwilę w codziennym pędzie, by popatrzeć, jak wygląda nowoczesny patriotyzm w wykonaniu najmłodszych.

10 listopada br. uczniowie lubańskich podstawówek zgromadzili się w Parku Niepodległości przy Wieży Brackiej, aby uczcić jutrzejsze Narodowe Święto Niepodległości.

Punktualnie o godz. 11:11 dzieci zaśpiewały hymn Polski, a następnie dwie pieśni patriotyczne: „Pierwsza Kadrowa” i „Przybyli ułani pod okienko”. Niespodzianką był występ przedszkolaków z piosenką „Moja ziemio ukochana”.

Burmistrz Miasta Lubań wraz z dyrektorkami szkół podstawowych wręczył nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w miejskich finałach konkursu historycznego pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła” oraz konkursu fotograficznego zatytułowanego „Niepodległa w obiektywie”.

Finałem wydarzenia w biało-czerwonych barwach był polonez zatańczony przez uczniów klas trzecich z SP1, SP2 i SP4.

Patriotyzm i duma z bycia Polakami – tych wartości uczymy najmłodszych, również przez takie wydarzenia, a ich zaangażowanie i entuzjazm dają nadzieję na lepszą przyszłość.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...