Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-10-2022

W piątek 30.09.2022 r. w naszej szkole miały miejsce demokratyczne wybory powołujące Samorząd Uczniowski na bieżący rok szkolny 2022/2023.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała specjalnie powołana do tego komisja składająca się z uczniów klas V b oraz VIII b.

            Począwszy od pierwszej godziny lekcyjnej, uczniowie ruszyli do lokalu wyborczego zlokalizowanego na pierwszym piętrze naszej szkoły. Po krótkim objaśnieniu zasad oddawania głosu przez osoby do tego uprawnione, pełni satysfakcji uczniowie składali swoje karty wyborcze do urny.

            W konsekwencji przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Zdaniewicz z klasy 6a, który swoją kadencję będzie pełnił ze wsparciem zastępców: Jana Jaraczewskiego z klasy 7a oraz Karoliny Minkiewicz również z klasy 7a.

            Wybory do Samorządu Uczniowskiego to także praktyczna lekcja odpowiedzialności i sprawczości. Stanowi możliwość nabycia umiejętności analizy oraz refleksji nad swoimi przekonaniami jak i priorytetami. Prawidłowe oddawanie głosu w tych wyborach z całą pewnością zaowocuje w przyszłości, roztropnym podjęciem obowiązku obywatelskiego.

            Nowemu Samorządowi serdecznie gratulujemy, życząc wielu sukcesów w pełnieniu tak poważnej oraz znaczącej funkcji.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...