Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-09-2022

23 września 2022 roku obchodziliśmy, jak co roku, nasze Święto Szkoły. Ten dzień zawsze spędzamy w sposób aktywny uczestnicząc w szkolnym rajdzie na terenie Lubania.

W tym roku połączyliśmy promocję zdrowego stylu życia z rozwijaniem umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w praktyce, wykorzystując międzynarodową grę terenową Geocaching.

    Jest to nowoczesna gra terenowa, polegającą na szukaniu „skarbów”  - skrytek za pomocą specjalnej aplikacji wykorzystującej odbiornik GPS. Tymi skarbami są fizyczne pojemniki (tzw. kesze) ukryte wcześniej w różnych ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejscach. Każdy z nich zawiera tzw. logbook czyli dziennik odwiedzin, do którego znalazca powinien się wpisać, aby potwierdzić swoje odkrycie.

    Powstający w ramach działalności szkoły Klub Keszera podjął się organizacji tego przedsięwzięcia. W tym celu założono na terenie Lubania siedem autoryzowanych skrytek, a ich tematem przewodnim są Kawalerowie Orderu Uśmiechu - patroni Szkoły Podstawowej Nr 4.

  Podczas Święta Szkoły cała społeczność szkolna wędrowała ulicami miasta poszukując keszy. Poznali tym samym sylwetki wybranych Kawalerów i zapoznali się z ich dokonaniami. Należy też zaznaczyć, że skrytki stały się także nową atrakcją turystyczną dla pasjonatów tej gry - oprócz lokalnych keszerów z naszą szkołą zapoznali się również turyści z Niemiec i Holandii.

  Nowa forma rajdu spotkała się z sympatią uczestników, wielu uczniów zainteresowało się taką formą spędzania czasu wolnego. Skrytki są wciąż odnajdywane przez kolejnych turystów odwiedzających nasze miasto. Natomiast Klub Keszera będzie kontynuował swoją działalność opiekując się założonymi keszami oraz systematycznie publikując kolejne celem promocji naszej Szkoły.

 M.Molis

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...