Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-06-2022

Rodzina - tu zaczyna się nasza historia, rodzi miłość, życzliwość i uczuciowe więzi, kształtują się najbardziej trwałe postawy, przyzwyczajenia, sposoby radzenia z problemami.

To rodzice mają decydujący wpływ w kształtowaniu się osobowości dziecka, jego świata, myśli, uczuć oraz formowaniu obrazu własnej osoby. Miłość i uwaga  jaką obdarzają dziecko najbliższe mu osoby mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny. Rodzice są dla dzieci pierwszymi autorytetami, osobami zapewniającymi poczucie bezpieczeństwa i tymi, których dziecko obdarza uczuciem. Choć dzieci są różne i w różny sposób okazują swą miłość, jedne bardziej bezpośrednie i w rozczulający sposób wyrażają swoje uczucie, inne rzadziej korzystają z języka ekspresji, to nie ma wątpliwości, że każde dziecko kocha swoich rodziców, tak jak mama i tata kochają swoje dziecko.

"Uczyliście mnie chodzić, uczyliście mnie mówić, jak się zachowywać, jak zwracać się do ludzi... a najpiękniejsze chwile są kiedy mnie tulicie, dajecie mi buziaka, idziemy tak przez życie.. dziękuję mamo, dziękuję tato.."


Tymi słowami dzieci z klasy 1a podczas przygotowanego przez nich występu dla najbliższych, wyśpiewały rodzicom swoją miłość i wdzięczność. Oprócz talentu wokalnego zaprezentowały zdolności aktorskie i taneczne. Odegrały znakomicie role w przedstawieniu pt. "Historia mamy i taty",  skeczu "Sąsiadki", wzruszająco zatańczyły do utworu "Mam cudownych rodziców",  "Kocham mamę i tatę nie tylko od święta".

 
Nad decyzją o przygotowaniu występu uczniowie nie zastanawiali się ani chwili, z zapałem ćwiczyli podczas prób i z pełnym zaangażowaniem wystąpili przed najbliższymi.   Tak właśnie się dzieje, gdy widownię stanowią osoby najbliższej nam na świecie.

 

Drodzy Rodzice życzymy Wam pomyślności, nieustającej miłości i radości jaką dają Wasze dzieci, a także niewyczerpanych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości.

Uczniowie 1a z wychowawcą 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...