Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-06-2022

Kolejny już rok Uczniowie „Czwórki” zdobywają wyróżnienia w Konkursie o tematyce upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs jest co roku organizowany przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych.

W ramach tegorocznej edycji, zadaniem było wykonanie pracy w trzech kategoriach do wyboru: praca plastyczna, referat lub prezentacja multimedialna. Weronika Różańska z klasy VIII a, zdecydowała się na napisanie referatu pt. „Lubańskie wilcze tropy”. Opisała w nim historię lubańskiego Wyklętego, czyli płk. Anatola Sawickiego. Ponadto, w pracy zawarła samodzielnie wykonane szkice jego portretu, oraz upamiętniającej go tablicy. Odniosła się także, do rekonstrukcji aresztowania Pułkownika, która miała miejsce 1 marca 2020 r., w Lubaniu.

Wśród nadesłanych aż 1400 prac, referat Weroniki zdobył uznanie Jury. Uczennica wraz z opiekunem, w ramach nagrody wybierze się w dniach 19-20 czerwca do Lublina na Uroczystą Galę wręczenia nagród. Ponadto, przewidziane są inne atrakcje, jak wycieczka szlakiem lubelskich Żołnierzy Wyklętych.

Sukces Weroniki cieszy całą społeczność szkolną, zwłaszcza, że udziałem w Konkursie, uczennica dała wzorowy przykład rówieśnikom, oraz pokazała, jakim sposobem można promować historię lokalną.

Jeszcze raz gratulujemy Weronice i zachęcamy wszystkich Uczniów do udziału w kolejnych edycjach Konkursu!

Red. N. Krupicka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...