Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-05-2022

Uczniowie klasy 2b w tym roku szkolnym zrealizowali projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie pod nazwą „Ekologia. Jak chronić środowisko?”

Na początku roku dzieci uczestniczyły w tak zwanych zajęciach na rozgrzewkę: „Jak trenować myślenie? i „Jak być przyjacielem?”. Po zaliczeniu tych zajęć na platformie Uniwersytetu otrzymaliśmy dostęp do rozpoczęcia cyklu zajęć rozszerzających wiedzę przyrodniczą. Takich zajęć związanych z ekologią było osiem. Wszystkie zostały przeprowadzone metodą pytań i doświadczeń. Za każdym razem uczniowie mieli okazję do rozwijania twórczego myślenia, tworzenia hipotez i sprawdzania ich poprzez doświadczenia w klasie i w terenie.

Dołączyliśmy do grona ponad 300 tysięcy uczniów w Polsce, którzy eksperymentują i doświadczają w swojej klasie. Tworzyliśmy mapy myśli, makiety do omawianych tematów i zagadnień, obejrzeliśmy kilkanaście filmów oraz prezentacji multimedialnych. Wypełnialiśmy karty pracy, aby usystematyzować poznane wiadomości. Byliśmy na wycieczkach terenowych . Ponadto uzupełnialiśmy indeksy ucznia. Od Uniwersytetu Dzieci otrzymaliśmy dyplomy i certyfikat zakończenia projektu.   

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...