Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-05-2022

Uczniowie klasy 2 b mieli niezwykłą przyjemność gościć na zajęciach online Panią Anną Pocześniak, która jest politologiem, doktorem habilitowanym w dziedzinie nauk społecznych, profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jest stałą doradczynią Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Zasiada w Scientific Council w Foundation for European Progressive Studies w Brukseli. Jest laureatką tytułu - Popularyzator Nauki Fundacji Uniwersytet Dzieci, który otrzymała za „odwagę w podejmowaniu trudnych tematów i przedstawianie ich w zrozumiały dla dzieci”.

W ostatnim czasie uczniowie zadają mnóstwo pytań w związku z sytuacją, jaka ma miejsce w Ukrainie. Rzeczywiście temat wykładu był trudny „Kto dba o bezpieczeństwo mojego kraju?, ale Pani Profesor z wielkim zaangażowaniem zadbała o wytłumaczenie każdego szczegółu. Celem tego wykładu było wyposażenie dzieci w  wiedzę na temat otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie w czasie wykłady poznali mechanizmy i instytucje odpowiadające za poczucie bezpieczeństwa podczas epidemii, wojny, suszy, powodzi,… Już wiedzą, kto podejmuje decyzje dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju, dlatego ważne jest by były mądre i trafne, przecież wszyscy chcemy być bezpieczni w naszych domach, szkole, mieście i w kraju. To był niezwykle pouczający wykład.

red. Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...