Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-05-2022

Afrykarium to pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie jednego kontynentu – Afryce.

Dlatego też wycieczka do Wrocławia była najbardziej wyczekiwanym wyjazdem uczniów klasy 1C i 2A.

To niezwykłe miejsce zrobiło ogromne wrażenie na dzieciach, które nie mogły oderwać oczu od wielobarwnych ryb i innych morskich stworzeń. W tunelu wodnym uczniowie z zachwytem obserwowali płaszczki, rekiny i żółwie pływające nad głowami.

Kolejnym punktem wycieczki była Klockownia. Dzieci stały się twórcami labiryntu. Budowa wielkiej konstrukcji była poligonem do ćwiczenia umiejętności współpracy w grupie.

Dzień zakończyliśmy jeszcze bardziej aktywnie. W parku trampolin mogliśmy rozwijać naszą koordynację ruchową, zwłaszcza tę odpowiedzialną za utrzymanie równowagi, ale też związaną z akrobacjami powietrznymi, a także wpłynąć na aktywność fizyczną, która wzmaga wydzielanie endorfin, co z kolei przyczyniła się do bardzo dobrego samopoczucia.

Wszyscy wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Z pewnością na długo zostaną w pamięci wspomnienia z tej wycieczki.

 

 

red. M.Browarczyk i uczniowie z klasy 1C

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...